کد خبر: 325895 A

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم:

ایلنا: مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم گفت: بر اساس ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی پرداخت ۵ درصد بهای کل کار مقاطعه کار از طرف کارفرما موکول به ارائه مفاصا حساب از طرف سازمان تامین اجتماعی خواهد بود.

به گزارش ایلنا از قم، «سید مجتبی موسوی» با اعلام مطلب فوق، گفت: در مواردی که انجام کار به طور مقاطعه به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار می‌شود کارفرما باید در قراردادی که منعقد می‌کند مقاطعه کار را متعهد سازد تا کارکنان خود و همچنین کارکنان مقاطعه کاران فرعی را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه نماید. 

وی تصریح کرد: بر اساس ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی، پرداخت ۵ درصد بهای کل کار مقاطعه کار از طرف کارفرما موکول به ارائه مفاصا حساب از طرف سازمان تامین اجتماعی خواهد بود. 

مدیرکل تامین اجتماعی قم ادامه داد: در مورد مقاطعه کارانی که صورت مزد و حق بیمه کارکنان خود را در موعد مقرر به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کنند معادل حق بیمه پرداختی بنا به درخواست سازمان از مبلغ مذکور آزاد خواهد شد. 

وی خاطرنشان ساخت: هرگاه کارفرما آخرین قسط مقاطعه کار را بدون مطالبه مفاصا حساب سازمان تامین اجتماعی بپردازد مسئول پرداخت حق بیمه مقرر و خسارات مربوط خواهد بود و حق دارد وجوهی را که از این بابت به تامین اجتماعی پرداخته است از مقاطعه کار مطالبه و وصول نماید. 

موسوی درباره اشخاص حقوقی مشمول ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی اظهار داشت: کلیه وزارتخانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها، شورای مرکزی اصناف، موسسات غیردولتی و موسسات خیریه و عام المنفعه مشمول مقررات این ماده هستند.

تأمین اجتماعی قم سیدمجتبی موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر