کد خبر: 332570 A

سقای بی‌ریا کاندیدای مجلس شد؛

ایلنا: عضو شورای مرکزی جبهه پایداری کاندیدای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه قم شد تا احتمالا پازل سه نفره لیست جبهه پایداری قم را کامل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در فرمانداری قم، ناصر سقای بی‌ریا شاگرد آیت الله مصباح یزدی و مشاور سابق احمدی‌نژاد، با حضور در فرمانداری قم برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه استان قم ثبت نام کرد. 

سقای بی‌ریا به خبرنگار ایلنا گفت فقط در فرمانداری قم ثبت‌نام می‌کنم اما حوزه انتخابیه‌ام را به تهران منتقل خواهم کرد، اما از آنجا که وی مراجعه‌های زیادی به تهران دارد و به همین دلیل می‌توانست با حضور در وزارت کشور نسبت به ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران برای انتخابات مجلس اقدام کند، انتقال کاندیداتوری‌اش به تهران، بعید به نظر می‌رسد. 

اگر سقای بی‌ریا کاندیدای مجلس دهم در قم باشد که امروز با حضور در فرمانداری قم، تقریبا قطعی شد، یکی از سه نفری خواهد بود که در لیست حامیان آیت الله مصباح یزدی و جبهه پایداری قرار خواهد گرفت. 

ناصر سقای بی‌ریا، مشاور سابق امور روحانیت محمود احمدی‌نژاد در دولت‌های نهم و دهم، و رئیس سابق مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم است. 

دیروز نیز فرمانداری قم شاهد حضور احمد امیرآبادی فراهانی و محمدرضا آشتیانی دو کاندیدای احتمالی جبهه پایداری در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه قم بود. 

به نظر می‌رسد با ثبت نام ناصر سقای بی‌ریا در انتخابات مجلس در فرمانداری قم، باید شاهد لیست سه نفره جبهه پایداری شامل، ناصر سقای بی‌ریا، احمد امیرآبادی فراهانی و محمدرضا آشتیانی باشیم. 

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذالنور جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دوره گذشته انتخابات مجلس قم در لیست جبهه پایداری قرار داشت با ۱۳۵هزار رأی و فقط با اختلاف ۱۲هزار رأی کمتر نسبت به امیرآبادی، از ورود به مجلس نهم بازماند، در صورت کاندیداتوری در این دوره از انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه قم، در لیست جبهه پایداری قرار نخواهد گرفت، چرا که اصولگرایان رادیکال از او عبور کرده‌اند و برای مثال معتقدند وی باید در مسئله برجام و انتقاد از این مسئله، ورود جدی تری داشت، که این گونه نشد. 

در هر صورت مجتبی ذالنور هنوز طرفداران خود را در قم دارد و احتمال اینکه در لیست اصولگرایان (با احتمال بیشتر) و یا حتی در لیست جامعه مدرسین (البته با احتمال کمتر) قرار بگیرد، وجود دارد.

جبهه پایداری فرمانداری قم انتخابات در قم انتخابات مجلس شورای اسلامی ناصر سقای بی ریا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر