کد خبر: 352379 A

پژوهشگر مهدویت:

ایلنا: استاد مهدویت گفت: یکی از مهم‌ترین ادله‌های گروه‌های انحرافی، مساله خواب و رویا است؛ ۳۰ جریان معاصر از این جریان‌ها، معیار اصلی تبلیغات خود را بر اساس خواب تنظیم کرده و ارایه می‌کنند.

به گزارش ایلنا از قم به نقل از حوزه، حجت الاسلام شهبازیان امروز در نشست بصیرتی طلاب و مبلغان حوزه علمیه قم در مدرسه امام موسی کاظم (ع) گفت: طلاب مبلغ در سالهای اخیر با مباحث و شبهات جدیدی در عرصه مهدویت و مدعیان دروغین و.. مواجه بوده‌اند و این مساله نیز در ایام تبلیغی آینده نیز پیش روی طلاب خواهد بود. 

وی افزود: یکی از مهم‌ترین ادله‌های گروه‌های انحرافی، مساله خواب و رویا است؛ ۳۰ جریان معاصر این جریان‌ها، معیار اصلی تبلیغات خود را بر اساس خواب تنظیم کرده و ارایه می‌کنند. 

استاد مباحث مهدویت بیان کرد: متاسفانه این افراد با سو استفاده از مردم ساده دلی که قلب‌های پاکی دارند آن‌ها را به پیروان خود تبدیل کرده و با استفاده از ظرفیت‌های مالی سلفیه، در این مسیر حضور پیدا کرده‌اند. 

وی گفت: این جریان با سو استفاده از روایات ضعیف، تیغ تند تبلیغات خود را روی مرجعیت شیعی بسته و با ایجاد انحرافات ذهنی مردم را به تبعیت از خود وا می‌دارند و با ایجاد تشکیک در ذهن آن‌ها، مردم را دچار چالش‌های عقیدتی می‌کنند. 

حجت الاسلام شهبازیان اظهارکرد: باید به شکلی رفتار کرد که با نقدهای علمی و توسعه روشنگری در بین مردم، زمینه را برای رشد این تفکرات از بین ببریم و طلاب در این زمینه وظیفه بسیار حساسی دارند. 

وی افزود: ایام تبلیغی فروردین ماه بهترین فرصت برای فعالیت در این زمینه است و طلاب ابتدا باید از خانواده‌های خود آغاز کنند و سپس در محلات و مجامعی که حضور پیدا می‌کنند، مردم را نسبت به روش‌های این افراد آگاه سازند؛ زیرا اگر این مساله را جدی نگیریم، در آینده ضربات سنگینی خواهیم خورد.

تبلیغات خواب ذهن مدرسه مهدویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر