کد خبر: 565278 A

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در راستای واگذاری سهام شرکتهای دولتی نیاز داریم از پتانسیل روابط عمومی ها استفاده کنیم و این موضوع زمانی بیش از پیش احساس می شود که باید در سالهای پیش رو بحث سنگین سهام عدالت را انجام دهیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان خصوصی سازی؛ پوری‌حسینی در پنجمین نشست شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به این که خصوصی سازی یک فراینده بسیار پیچیده در کشور است گفت: آموزش و پرورش و راه و شهرسازی از جمله موضوعاتی هستند که سالهای سال است که کشور با موضوعات مربوط به آن در ارتباط است، اما موضوع خصوصی سازی پدیده‌ای جدید، موقت، پیچیده و گذرا در کشور است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: واگذاری سهام شرکتهای دولتی یک فرایند بسیار پیچیده در کشور است؛ چرا که هر زمان که می خواهیم یک شرکت را واگذار کنیم برخی تلاش می کنند نام آن را از لیست واگذاری خارج کنند.

 وی گفت: همچنین زمانی که قیمتگذاری شرکتها برای واگذاری انجام می شود عده ای دیگر تلاش می کنند با جوسازی، قیمتگذاری انجام شده را گران جلوه دهند. هر زمان هم واگذاری سهام شرکتها انجام می شود با جوسازی تلاش می کنند واگذارهای صورت گرفته را لغو کنند.

وی در ادامه با بیان این که در 4 سال فعالیت دولت یازدهم بیش از 8700 هزار نامه نظارتی به سازمان خصوصی سازی ارسال شده است اذعان داشت: اگر هر سال را حدود 220 روز کاری حساب کنیم و این عدد را در 4 سال فعالیت دولت یازدهم ضرب کنیم، تقریبا برای هر روز کاری حدود 9 نامه از دستگاههای نظارتی از جمله مجلس، دیوان محاسبات، سازمان حسابرسی، سازمان بازرسی، قوه قضائیه، دادگاهها، هیات داوری و ... دریافت کرده و مورد بررسی قرار داده ایم که این موضوع انرژی زیادی از این سازمان می گیرد.

پوری حسینی افزود: به همین دلیل نیاز داریم در راستای واگذاری سهام شرکتهای دولتی از پتانسیل روابط عمومی ها استفاده کنیم و این موضوع زمانی بیش از پیش احساس می شود که باید در سالهای پیش رو بحث سنگین سهام عدالت را انجام دهیم.

     

 

راه و شهرسازی روابط عمومی سازمان خصوصی سازی سهام سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر