کد خبر: 362059 A

با هدف رونق فضای کسب و کار در کشور:

ایلنا: مرکز نوآوران خلاق با گامهای نو،اولین همایش «در پسابرجام می آید بهار اقتصاد» را با هدف آشنایی و توانمندی ایرانیان در قالب کارگاه آموزشی در بهار 95 برگزار می کند.

به گزارش ایلنا، زهرا بختیاری دبیر برگزاری همایش «در پسابرجام می آید بهار اقتصاد»، در رابطه با این همایش با بیان اینکه از آنجا که کشور ما با مسائل مهمی از جمله کسب و کار، توسعه کارآفرینی و اشتغال مواجه است و با توجه به اینکه در فضای پسابرجام، کسب و کار و اشتغال می تواند رونق داشته باشد، گفت: بنابراین تصمیم گرفته شد که این همایش با سه سرفصل اصلی، کسب و کار، کارآفرینی و اقتصاد در پنجم خردادماه برگزار شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش و کارگاه آموزشی ایجاد بسترهای لازم برای هرکدام از این سه مقوله و سپس بحث در حوزه مسائلی که در رابطه با آنها وجود دارد است.

بختیاری در ادامه تصریح کرد: از دولت انتظار می رود این حوزه ها را حمایت کند تا بتوانیم به معنای واقعی، بحث اشتغال و کارآفرینی و رونق کسب و کار را در کشور پیاده کنیم. چراکه شرکتهای بزرگ دنیا از مدتها پیش به فکر ورود به بازار ایران هستند و با توجه به پتانسیل های موجود نباید اجازه بدهیم در بسیاری از عرصه ها از رقبا عقب بمانیم. باید در نظر داشته باشیم که ثروت این کشور برای مردم همین کشور است.

وی همچنین تاکید کرد: این همایش که توسط اساتید و صاحبنظران متخصص و مجرب حوزه  کسب وکار، کارآفرینی و اقتصاد برگزار می شود به ما کمک می کند که با دانش و اطلاعات لازم کسب و کار، در سطوح ملی و بین المللی آشنا شویم.

بر اساس این گزارش، این همایش در سه محور برگزار می شود که محور اول آن با موضوع کسب و کار است و دکتر داوود فدایی، نایب رییس تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به عنوان مدرس آن انتخاب شده است. وی مبدع نظام نامه "بررسی نیازهای واحدهای صنعتی و کسب و کار فعلی جهت خروج از بحران و ایجاد مشاغل جدید مبتنی بر پتانسیل های هر منطقه جهت ارزش افزوده بیشتر" بوده که طرح پیشنهادی آن هم به دولت ارائه شده و در روز همایش پیرامون این موضوع بحث می شود.

محور دوم این همایش با موضوع کارآفرینی با حضور دکتر سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار خواهد شد.

موضوع اقتصاد با حضور شاهرخ ظهیری، پدر صنعت غذای ایران و مشاور کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی تهران به عنوان محور سوم این همایش در نظر گرفته شده است.

بنا به گفته بختیاری دبیر برگزاری همایش، دلیل انتخاب صنعت غذایی به عنوان یکی از محورهای اصلی همایش این است که با توجه به اینکه دولت برای حضور در سازمان تجارت جهانی اعلام آمادگی نموه است، یکی از صنایعی که خیلی جدی در فضای بین المللی قابل رقابت است، بحث صنایع غذایی و صادرات آن است.

لازم به ذکر است در پایان این کارگاه آموزشی که روز چهارشنبه، پنجم خردادماه از ساعت 14 تا 20 برگزار می شود، جلسه پرسش و پاسخ نیز در نظر گرفته شده است.

 

 

 

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اقتصاد پدر کسب و کار کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر