کد خبر: 428689 A

ایلنا: کارشناس مدیریت شهری با بیان اینکه امروزه مشکلات کلانشهرها خسارات غیر قابل جبرانی را به شهروندان وارد می‌کنند، مشکلاتی مانند ترافیک و کمبود جای پارک و حل این معضلات راه‌حل یک بعدی ندارد چرا که یک‌بعدی بودن راه حل‌ها در نهایت مشکلات را حل نکرده و فقط آن را از بخشی به بخشی دیگر منتقل می‌کند.

به گزارش ایلنا، شهرام شاهکار گفت: ۹۶ درصد از خودروها در لحظه بدون استفاده هستند و در خیابان‌ها تردد ندارند. این خودروهایی که در خیابان‌ها یا پارکینگ‌ها پارک هستند، حدود ۳۰ درصد از فضاهای شهری را تصرف می‌کنند و ۷هزار میلیارد تومان سالانه به خاطر اتلاف وقت در ترافیک توسط شهروندان تهرانی خسارت وارد می‌شود.

مدیرعامل اسنپ با بیان اینکه این مجموعه در دو سال گذشته توانسته بیش از ۵٫۱ میلیون سفر را در سطح شهر تهران به انجام برساند تصریح کرد: با این سرویس ۱۹ سال در وقت کاربران مسافر و ۸۸ کیلومترمربع در فضای اختصاص داده شده به پارکینگ‌ها در سطح شهر تهران صرفه جویی شده است.

وی با بیان اینکه مجموع مسافت طی شده مسافران بالای ۲۳ میلیون کیلومتر است افزود: در حال حاضر این مجموعه بالغ بر ٢٨ هزار راننده و بیش از ٥٨۰ هزار کاربر مسافر فعال دارد.

شهرام شاهکار با بیان اینکه مدیریت حمل ونقل درون شهری باید به همراه یک برنامه‌ریزی و استرتژی خاص باشد گفت: شهرهای هوشمند مصداق بارز یک راه حل جامع هستند و اکنون بسیاری از کارشناسان بر این باورند که با هوشمندسازی شهرها می‌توان بالاخره معضل کهنه ترافیک، جای چارک و … را در شهری مانند تهران حل کرد.

ترافیک شهر تهران صرفه جویی مسافران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر