کد خبر: 116189 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان: ۶۲مجتمع آبرسانی روستایی نیمه تمام در استان با ۶۷۳ روستا در دست اجراست که برای تکمیل این طرح ها ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان: ۶۲ مجتمع آبرسانی روستایی نیمه تمام در استان با ۶۷۳ روستا در دست اجراست که برای تکمیل این طرح‌ها ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، علیرضا کاکاوند در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه درسال جاری ۱۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای این شرکت در نظر گرفته شده است اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تنها حدود ۱۰ درصد معادل ۱۲ میلیارد ریال این اعتبارات استانی به این شرکت تخصیص داده شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات در نظر گرفته برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ۱۱۵ میلیارد ریال است گفت: تنها ۱۰ درصد از اعتبارات آبفار لرستان تخصیص پیدا کرد.

وی به کمبود اعتبارات در شرکت آبفار لرستان اشاره کرد و گفت: به علت کمبود اعتبار طلب ۱۰۰ میلیارد ریالی پیمانکاران، فروشندگان و مشاوران این شرکت در استان لرستان پرداخت نشده است.
وی درادامه خاطر نشان کرد: ۶۲مجتمع آبرسانی روستایی نیمه تمام در استان با ۶۷۳ روستا در دست اجراست.
کاکاوند افزود: برای تکمیل این طرح‌ها ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه ۲۳۰ هزار و ۷۰۶ هزارنفر در این روستا ساکن هستند، اظهار داشت: تاکنون آبرسانی به ۲۰۴ روستا از این روستا‌ها اجرا شده و آبرسانی به ۴۶۹ روستای دیگر نیز تاکنون باقی مانده است.
وی درادامه اضافه کرد: ۱۳ پروژه تک روستایی با پنج هزار و ۲۰۳ نفر جمعیت با اعتبار ۲۳ میلیارد ریال تاکنون بلاتکلیف مانده است،
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان درادامه گفت: ۳۰ درصد از شبکه‌های شرکت آبفار لرستان فرسوده هستند.
کاکاوند با بیان اینکه هم اکنون دو هزار و۸۶۱ روستای استان آب رسانی شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد روستا یک هزار و ۵۶۱ روستا دارای جمعیت بالای۲۰ خانوار هستند.
وی با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر۶۴درصد از روستاهای استان لرستان از نعمت آب لوله کشی شده بهره‌مند هستند، اظهارداشت: هم اکنون۱۶۹ هزار و۸۷۵ خانوار روستایی این استان از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند هستند.
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی لرستان اظهار کرد: همچنین تا امروز ۱۱هزار و ۱۷۳ خانوار روستایی از نعمت آب بی‌بهره هستند.
وی با اشاره به میزان اعتبار این نهاد، عنوان کرد: ۵ / ۱۱ میلیارد تومان اعتبار استانی برای این نهاد مصوب شده است.
کاکاوند ادامه داد: از این میزان اعتبار تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن محقق شده است.
وی با بیان اینکه اعتبار خشکسالی این نهاد در سال جاری نیز۵ / ۴ میلیارد تومان بوده است، اذعان داشت: از این میزان اعتبار تاکنون سه میلیارد و۹۵۰ میلیون تومان محقق شده است.
مهندس کاکاوند افزود: همچنین در طول شش ماه نخست امسال ۲۹ حلقه چاه در سطح استان لرستان حفر شده است.
همچنین ۳۰ حلقه چاه در سطح استان در دست اجراست.

آب و فاضلاب خانوار روستایی خشکسالی شرکت آب و فاضلاب استان میلیارد لرستان روستا روستایی اعتبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر