کد خبر: 116200 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: عمده مشکلات مسکن مهر با ۱۴ تعاونی است که از نظر حقوقی تعاونی یک تشکل حقوقی بوده و اعضای آن شخصیت‎های حقوقی هستند و اگر شکایتی باشد باید توسط ذی‎نفعین صورت گیرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: عمده مشکلات مسکن مهر با ۱۴ تعاونی است که از نظر حقوقی تعاونی یک تشکل حقوقی بوده و اعضای آن شخصیت‎های حقوقی هستند و اگر شکایتی باشد باید توسط ذی‎نفعین صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، حامد ویس‎کرمی در جلسه شورای مسکن افزود: برای مسکن مهر ۸۱ تعاونی در خرم‎آباد تشکیل شد و در سال ۸۸ از گردونه خارج شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون ۴۲ تعاونی مسکن مهر مرکز استان منحل شده که بخشی از پول آن‌ها در پروژه مسکن مهر خرم‎آباد هزینه و بخشی در حساب‎شان مشخص شده است.

وی با بیان اینکه در آن مقطع انحلال تعاونی‎‌ها تصمیمی غیرکار‌شناسی بوده است، اظهار کرد: در این راستا ۸۱ تعاونی را در دستور کار تسویه قرار دادیم.
ویس‎کرمی ادامه داد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختیار قانونی و قضایی با تعاونی‎های انحلال شده برخوردار نیست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: عمده مشکلات مسکن مهر با ۱۴ تعاونی است که از نظر حقوقی تعاونی یک تشکل حقوقی بوده و اعضای آن شخصیت‎های حقوقی هستند و اگر شکایتی باشد باید توسط ذی‎نفعین صورت گیرد و لازمه آن این است که اعضای تعاونی‎‌ها طرح دعوا کنند.
وی گفت: در ارتباط با ۱۴ تعاونی جمع‎بندی انجام و موضوع با دستگاه‎های نظارتی استان مطرح شده اما جمع کردن این افراد مشکل است چرا که آن‌ها حاضر به طرح دعوا نیستند.
ویس‎کرمی تصریح کرد: قرار است جلسه‎ای با حضور مدیران تعاونی‎‌ها، اداره اطلاعات و مسکن جهت حل این مشکل تشکیل شود.
در این جلسه مصوب شد ظرف مدت ۱۵ روز تکلیف تعاونی‎های مسکن مهر خرم‎آباد مشخص شود.

اداره کل تعاون کار و رفاه پول کار و رفاه اجتماعی مسکن مسکن مهر مشکلات لرستان تعاونی خرم حقوقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر