کد خبر: 117675 A

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

سهمیه استخدامی این افراد ۳ درصد از سهمیه استخدامی دستگاه‎ها عنوان شده که البته به نظر من این درصد نه‎تنها جوابگو نیست.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: اشتغال معلولان را برای کاهش وابستگی به دیگران از وظایف مسئولان دانست و گفت: سهمیه استخدامی این افراد ۳ درصد از سهمیه استخدامی دستگاه‎‌ها عنوان شده که البته به نظر من این درصد نه‎تن‌ها جوابگو نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، عباس قائدرحمت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای حمایت از معلولان تاکنون از سوی دولت و مجلس برنامه‎هایی برای تکریم و تجلیل و نیز مناسب‎سازی فضای عمومی شهر تدوین شده است.

وی ادامه داد: از مسئولان نیز انتظار می‌‎رود در رسیدگی به امور معیشتی و علمی و اجتماعی معلولان بکوشند تا ضمن استفاده از امکانات، آن را با موانع کمتری مواجه سازند.

قائدرحمت اضافه کرد: همچنین باید زمینه رشد آنان را در دانشگاه‎‌ها فراهم کرد، گرچه طرحی قبلاً برای روشن‎دلان جانباز تصویب شده بود اما مصوبه به‎خوبی اجرا نشد و گلایه‎‌ها را از وزارت علوم برانگیخت.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس تأکید کرد: باید برای سایر خانواده‎‌ها، بهزیستی، مددجویان و… نیز برنامه تدارک تا برای خودکفایی و استقلال مالی و اجتماعی آن‌ها تلاش شود.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: تا آن‎زمان ضروریست با ارائه کمک‎های مالی و سایر خدمات، آنان را مورد حمایت قرار داد.

وی اذعان کرد: در برخی کشور‌ها بن‎های متفاوتی به معلولان اعطا می‌‎شود اما متأسفانه در ایران به‎دلیل محدودیت‎‌ها به این موضوع کمتر توجه شده است.

قائدرحمت پیگیری اشتغال معلولان را برای کاهش وابستگی به دیگران از وظایف مسئولان دانست و گفت: سهمیه استخدامی این افراد ۳ درصد از سهمیه استخدامی دستگاه‎‌ها عنوان شده که البته به نظر من این درصد نه‎تن‌ها جوابگو نیست بلکه وضعیت استخدامی آنان را در جایگاه نامناسبی قرار داده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با بیان اینکه دستگاه‎‌ها باید به استخدام این قشر رغبت نشان دهند، اضافه کرد: باید ابتدا سهمیه کل استخدامی کشور مشخص و سپس ۳ درصد آن تعیین شود نه اینکه به‎صورت جزء به جزء، زیرا این روش از تعداد افراد معلول استخدامی می‌‎کاهد.

وی بیان کرد: بنابراین، بایستی این مسئله را در قالب طرح یا لایحه‎ای به مجلس معرفی تا مصوب شود.

استقلال اشتغال ایران بهزیستی خانواده دولت و مجلس رشد لایحه معلولان وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر