کد خبر: 119590 A

شهردار خرم آباد خبر داد:

شهردار خرم‌آباد از آغاز آب‌گیری دریاچه کیو خرم‌آباد طبق موعد مقرر خبر داد و گفت: با آب‌گیری دریاچه کیو خرم‌آباد این دریاچه دائمی شد.

شهردار خرم‌آباد از آغاز آب‌گیری دریاچه کیو خرم‌آباد طبق موعد مقرر خبر داد و گفت: با آب‌گیری دریاچه کیو خرم‌آباد این دریاچه دائمی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، هرمز نصیری گفت: علی رغم وعده‌های داده شده به همشهریان برای آبگیری دریاچه کیو در طرح دائمی کردن این دریاچه، از روز جمعه مورخه سوم آبانماه حوضچه سراب کیو بصورت آزمایشی آبگیری شد و آبنمای تعبیه شده در آن محل نیز راه اندازی گردید و از تاریخ مقرر تا کنون نیز آبگیری آن ادامه دارد.
وی افزود: این طرح پس از جلسات متعدد با مسئولین استانی و از جمله شرکت آب منطقه‌ای و با ارائه مطالعات مشاور و طرح توجیهی توسط شهرداری، سرانجام عملیات اجرایی این طرح در مهرماه سال جاری آغاز شد.
شهردار خرم آباد خاطرنشان کرد: با مساعدت‌های استاندار محترم لرستان و با کوشش‌های شبانه روزی کارکنان شهرداری خرم آباد به وعده خود مبنی بر دائمی کردن دریاچه کیو در زمان مقرر عمل نموده و خوشحالیم که این طرح سرانجام تقدیم همشهریان عزیز شد.
وی با اشاره به ابعاد مختلف این طرح، تاکید نمود: در این طرح بیش از ۳هزار و ۴۰۰ متر لوله گذاری انجام شده است و با بهره برداری از آن بیش از ۱۰۰ لیتر آب توسط الکتروپمپ‌های قدرتمند به میزان ۱۰۰لیتر در ثانیه به سوی دریاچه کیو پمپاژ می‌شود.
نصیری گفت: اعتبار این پروژه عمرانی که از مطالبات به حق مردم مرکز استان به شمار می‌رود حدوداً یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که بخش از آن توسط جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم استان تخصیص یافته است و با توجه به اینکه دیدگاه ایشان نسبت به عمران شهری مثبت می‌باشد یقیناً سایر پروژه‌های عمران شهری نیز به همین روال تحقق یافته و مشکلات عمرانی استان بویژه شهر خرم آبد برطرف خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه آبگیری کامل دریاچه حدود یک ماه زمان می‌برد، تصریح کرد: جهت زیبایی و هوازی بودن آب دریاچه ۳ آب نما با ارتفاع بالا نیز تدارک دیده شده که همزمان با طرح انتقال، احداثشده است.
نصیری در خصوص افتتاح و بهره برداری از این طرح افزود: از آنجایی که موعد آبگیری دریاچه با مسابقات جهانی کشتی در خرم آباد منطبق شد، در روزهای آتی با بالا‌تر آمدن سطح آب دریاچه کیو، طی مراسم ویژه‌ای در کنار دست اندر کاران پروژه و مردم فهیم خرم آباد، در یک روز بیاد ماندنی دائمی شدن آب دریاچه کیو را رسماً گرامی خواهیم داشت.

زیبایی شبانه روزی شهرداری کشتی مشکلات آب شهردار خرم دریاچه کیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر