کد خبر: 119593 A

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: علی رغم مشکلات اقتصادی در لرستان این استان در جمع آوری نذورات برای بازسازی عتبات عالیات جزو استان‌های فعال و برتراست.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: علی رغم مشکلات اقتصادی در لرستان این استان در جمع آوری نذورات برای بازسازی عتبات عالیات جزو استان‌های فعال و برتراست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، ˈحسن پلارکˈ در حاشیه نخستین همایش تکریم از خیران خادم عتبات عالیات لرستان در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان افزود: همچنین در حال حاضر بازسازی برخی از حرمین شریفین در این کشور با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل کمک‌های مردمی کشورمان نیز در دست اجراست.
وی ضمن قدردانی از تلاشهای مردم لرستان با این ستاد قدردانی و افزود: خوشبختانه حجت السلام می‌رعمادی امام جمعه خرم‌آباد خودش از حامیان ستاد است و همواره این ستاد را در زمینه‌های مختلف مساعدت می‌کند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: از زمان تاسیس این ستاد در سال ۸۱ تاکنون، مردم ایران اسلامی سه هزار میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق هزینه کردند.
وی برخی پروژه‌های شاخص در دست اجرای در کربلا و نجف اشرف، سامرا و کاظمین را ساخت صحن حضرت زهرا، طرح توسعه حرم علوی در نجف اشرف، بیمارستان امام زین العابدین با ظرفیت ۱۲۰ تخت، مجتمع خدماتی سیدالشهدا(ع) در کربلا، طلاکاری گنبدهای امامین جوادین، طلاکاری گنبد مطهر و بازسازی کامل سامرا و تعویض سنگ کامل زیر بقعه حضرت سیدالشهدا(ع) عنوان کرد.

وی اظهار داشت: همچنین به همین منظور هتل‌ها و بیمارستان‌های مجهز برای استفاده بهتر زائران در این مکان‌های مذهبی و زیارتی احداثمی‌شود تا مردم بتوانند در مدت اقامت خود در این مکان‌ها با مشکل درمانی و رفاهی مواجه نشوند.

پلارک با اشاره به اینکه در حال حاضر با استفاده از کمک‌های مردم استان لرستان هتلی تحت عنوان فاطمه زهرا(س) در حال ساخت است، تصریح کرد: این مکان‌ها نیز به صورت رایگان در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسجد کوفه با معماری هندی در دست اجرا است، افزود: تمامی خدمات در این کشور با استفاده از معماری ایرانی اسلامی انجام می‌شود اما تنها مسجد کوفه توسط کشور هندی در حال انجام است.

بیمارستان رسانه شاخص عراق فاطمه زهرا س کمک های مردمی مردم ایران مسجد مشکلات اقتصادی نجف اشرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر