کد خبر: 120601 A

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان:

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان: با فرا رسیدعاشورای حسینی(ع)، دسته‌های مذهبی مختلف ورزشکاران لرستانی به عزاداری و سوگواری برای سید و سالار شهیدان و یاران وفادارش پرداختند.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان: با فرا رسیدعاشورای حسینی(ع)، دسته‌های مذهبی مختلف ورزشکاران لرستانی به عزاداری و سوگواری برای سید و سالار شهیدان و یاران وفادارش پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، رضا محمدی اصل مدیرکل ورزش و جوانان لرستان اظهار داشت: هیات‌های ورزشی استان لرستان، مربیان ملی، ورزشکاران ارزنده امسال نیز مانند سال‌های قبل با ساماندهی ورزشکاران خود، مشارکت گسترده‌ای در اجرای آیین‌های مذهبی و سوگواری برای ایام ماه محرم و شهادت حضرت امام حسین(ع) داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در این میان غلام محمدی مربی تیم ملی کشتی ایران، بابک اسدی قهرمان اسبق کشور، آرش کمالوند بازیکن تیم ملی والیبال، ارش میر اسماعیلی نایب رئیس فدراسیون جودو، علی دولتشاهی عضو فدراسیون جهانی باستانی، اکبر سهیلی رئیس هیات باستانی، همایون بهاروند رئیس هیات فوتبال لرستان وبسیاری دیگر از چهر‌های بر‌تر ورزش استان از سر‌شناسترین حاضران در مراسم عزاداری عاشورای حسینی بودند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: ورزشکاران لرستانی عاشق ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران وفادار این امام بزرگوار همچون روزهای گذشته ماه محرم که در تکایا و حسینیه‌ها به سوگواری پرداخته‌اند، نیز در قالب دسته‌های عزاداری ویژه در خیابان‌ها به حرکت درآمده و به سوگواری پرداختند.

وی با تاکید بر استفاده حداکثری ورزشکاران از آموزه‌های دین مبین اسلام و نهضت عاشورای حسینی(ع)، اظهار کرد: ورزشکاران باید همواره حاملان و ترویج دهنده ارزش‌های دینی از جمله فرهنگ عاشورایی باشند.

محمدی اصل در پایان با اشاره به اینکه ایثار و آزادگی از پیام‌های ارزشمند واقعه عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است، خاطرنشان کرد: ورزشکاران و قهرمانان باید با تاسی از ائمه اطهار و سیره این بزرگواران به تقویت روحیه معنوی و اعتقادی خود بپردازند.

اداره ورزش و جوانان ایران باستانی تیم ملی کشتی دین مبین اسلام رئیس فدراسیون عاشورا عزاداری محرم مدیرکل ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر