کد خبر: 128165 A

رییس کل دادگستری لرستان خطاب به شورای شهر خرم‌آباد:

رییس کل دادگستری لرستان برای انتخاب هر چه سریعتر شهردار خرم آباد به اعضای شورای اسلامی این شهر هشدار داد.

رییس کل دادگستری لرستان برای انتخاب هر چه سریع‌تر شهردار خرم آباد به اعضای شورای اسلامی این شهر هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل لرستان، ˈجعفر بدریˈ گفت: باید حرکتی جدی در این زمینه صورت گیرد چرا که تنها دو ماه برای انتخاب شهردار این شهر باقی مانده است.

وی افزود: درپی درخواست عده‌ای از اعضای شورای اسلامی شهرستان خرم آباد مبنی بر کمک به ایفای وظایف قانونی شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار، از دبیرخانه شورای حل اختلاف خواسته شد تا موضوع را در دستور کار ورسیدگی قرار دهد.

وی اظهار داشت: همچنین در جلسه اخیر شورای قضایی استان، اداره کل بازرسی استان مامور رسیدگی به تخلفات اعضای شورای اسلامی شهرخرم آباد از مقررات قانونی و ارائه گزارش آن به مقامات مسوول شد.

وی تصریح کرد: شهروندان از لحظه تولد تا هنگام مرگ وکفن ودفن با خدمات شهری سرو کار دارند و نمی‌توانند جهت رفع مشکلات موجود وجبران کارهای عقب مانده دست روی دست بگذارند تا اعضای شورا شهربه توافق برسند، ادامه اختلافات موجود، برنامه نگهداری وبهبود محیط شهری وارائه خدمات اجتماعی را با مشکل مواجه می‌سازد.

رییس کل دادگستری لرستان با اشاره به مهلت سه ماه شورای شهر برای انتخاب شهردار تاکید کرد و گفت: تعیین سرپرست برای انتخاب شهردار توافق برای یک دوره سه ماهه مجاز است، ولی پس از آن باید اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار به توافق برسند، که ر این راستا فقط دوماه فرصت دارند تا با کنار گذاشتن اختلافات نسبت به امور جاری که در شرح وظایف شورا‌ها آمده اقدام کنند، در غیر این صورت موضوع در شورای حل اختلاف مطرح و چنانچه شورای حل اختلاف تشخیص دهد اختلاف موجود بین اعضای شورای شهرموجب اختلال درایفای وظایف قانونی شورای شهر کرده که به طور قطع حکم به انحلال آن صادر خواهد شد.

براساس مقررات قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، در خصوص اختلاف درانتخاب شهرداران به منظور رسیدگی به شکایات قانونی مبنی بر تخلفات و اعتراضات شوراهای شهر هیات‌هایی به نام هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات در مراکز استان تشکیل و هرگاه شورای اسلامی شهر اقداماتی بر خلاف وظایف مقرر یا مخالف مصالح عمومی کشور انجام دهد موضوع جهت انحلال شورای شهر به این هیات ارجاع می‌شود و هیات پس از رسیدگی به شکایات و گزارش‌ها در صورت احراز انحراف هریک از شورا‌ها، آن را منحل می‌کند.

اعضای شورای تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی تولد شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شورای شهر قانون مرگ مشکلات دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر