کد خبر: 133440 A

رییس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان:

رییس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: بعضی از خانواده‌ها به علت عدم آگاهی لازم و عدم آموزش، فرزندان خود را سرکوب و سرخورده می‌کنند اما نمی‌دانند ‏افرادسرخورده شده در معرض ابتلا به اعتیاد مواد مخدر قرار دارند.

رییس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: بعضی از خانواده‌ها به علت عدم آگاهی لازم و عدم آموزش، فرزندان خود را سرکوب و سرخورده می‌کنند اما نمی‌دانند ‏افراد سرخورده شده در معرض ابتلا به اعتیاد مواد مخدر قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد؛ حجت‌اله فراشی در جلسه پیشگیری و کاهش آسیب ویژه پرسنل معاونت توسعه انسانی استانداری لرستان اظهار داشت: همیشه فرد معتاد ژولیده و چهره زشت ندارد، بلکه ممکن است با ظاهری مرتب و متشخص در جامعه حاضر شود و نشانه‌های ظاهری اعتیاد را نداشته باشد.

وی ادامه داد: از پیچیدگی‌های اعتیاد به مواد مخدر صنعتی جدید این است که شخص مصرف‌کننده مواد بدون اینکه در ظاهرش نشانه‌های اعتیاد ظهور کند، مدت‌ها به مصرف خود بدون دغدغه ادامه می‌دهد و خانواده به علت ذهنیت قبلی خود نسبت به فرد معتاد تا مدت‌ها از اعتیاد فرزند خود با خبر نمی‌شوند و زمانی متوجه می‌شوند که کار از مرحله درمان هم گذشته و شرایط پیچیده‌تر شده است.

فراشی تاکید کرد: خانواده‌ها باید آموزش‌های فرزند پروری و سبک‌های رفتاری را یاد بگیرند و بدانند که تربیت درست جز وظایف ذاتی آن‌ها است و خود را در برابر جامعه مسوول بدانند.

وی در پایان گفت: بعضی از خانواده‌ها به علت عدم آگاهی لازم و عدم آموزش، فرزندان خود را سرکوب و سرخورده می‌کنند اما نمی‌دانند افراد سرکوب و سرخورده شده در معرض ابتلا به اعتیاد مواد مخدر قرار دارند که می‌توان با آموزش دادن خانواده‌ها جلوی این فاجعه را گرفت.

اعتیاد جامعه خانواده درمان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر معتاد مواد مخدر معرض ابتلا سرخورده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر