کد خبر: 136301 A

تکلیف اراضی در اختیار نیروی زمینی ارتش با امضا تفاهم نامه‌ای میان استاندار لرستان و فرمانده مهندسی نزاجا، مشخص و توافق لازم برای خروج این یگان نظامی از داخل شهر خرم آباد حاصل شد.

تکلیف اراضی در اختیار نیروی زمینی ارتش با امضا تفاهم نامه‌ای میان استاندار لرستان و فرمانده مهندسی نزاجا، مشخص و توافق لازم برای خروج این یگان نظامی از داخل شهر خرم آباد حاصل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد این تفاهم نامه با حضور امیر مسعود باقری فرمانده مهندسی ساختمان و تاسیسات نیروی زمینی ارتش و هوشنگ بازوند استاندار لرستان در جلسه‌ای که روز یکشنبه در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، تنظیم و از سوی طرفین امضا و نهایی شد.

برهمین اساس، اراضی تحت اختیار ارتش در قالب پادگان ۰۷ و همچنین هدفگاه در محدوده شهر خرم آباد(حدود ۴۲هکتار در محدوده بلوار ۶۰ متری) در راستای خروج یگان‌های نظامی از داخل شهر، تخلیه و با توافق طرفین و هماهنگی شهرداری با تغییر کاربری به مجموعه‌های مسکونی، اداری، ورزشی، فضای سبز، فرهنگی، هنری، مذهبی، تجاری، درمانی و خدماتی تبدیل وضعیت خواهند شد.

محدوده اراضی تحت اختیار نیروی زمینی ارتش که در محدوده داخل شهری خرم آباد واقع شده، با هماهنگی و توافق طرفین در راستای اجرای طرح خروج نیروهای نظامی از محدوده شهری و رفع برخی از مشکلات اساسی شهر خرم آباد در زمینه ترافیکی و عمران شهری و همچنین بهسازی و زیباسازی شهر، تعیین تکلیف خواهد شد.

براساس این تفاهم نامه، با تخلیه این اراضی از سوی ارتش و به منظور رفع مشکلات و زمینه سازی برای عمران شهری، ساختمان جدید استانداری لرستان دراین محدوده احداثو ساختمان فعلی استانداری که در مرکز شهر خرم آباد واقع شده برای رفع مشکلات ترافیکی مرتبط به این محدوده منتقل خواهد شد.

براساس تفاهم نامه منعقده میان استانداری لرستان و نیروی زمینی ارتش، مفاد اجرایی آن در زمینه تعیین تکلیف و تغییر کاربری این اراضی براساس موازین قانونی و اخذ مجوزهای لازم، تا پایان سال جاری عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

استاندار لرستان، درحاشیه امضای این توافق نامه از حسن نظر و توجه ویژه فرمانده نیروی زمینی برای فراهم شدن زمینه مناسب در راستای خدمت رسانی بهینه به مردم استان لرستان صمیمانه قدردانی کرد.

تغییر کاربری خدمت رسانی شهرداری فرهنگی هنری فضای سبز مشکلات نظامی ارتش خرم محدوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر