کد خبر: 136993 A

استاندار لرستان:

در صورت تخلف و کوتاهی بانک‌های استان لرستان در پرداخت تسهیلات با بانک‌های متخلف برخورد شدیدی خواهیم کرد.

استاندارلرستان گفت: در صورت تخلف وکوتاهی بانکهای استان لرستان در پرداخت تسهیلات با بانک‌های متخلف برخورد شدیدی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم اباد، ˈهوشنگ بازوندˈ در جلسه تعیین تکلیف معوقات بانکی استان، افزود: این دو کمیته با حضور روسای بانک‌ها، مدیران اقتصادی و ستاد بحران استانداری لرستان برای بحثو بررسی پیرامون این معوقات، نحوه پرداخت و بازپرداخت و تعیین تکلیف در زمینه وصول آن تشکیل شده است.

استاندار لرستان در ارتباط با کوتاهی بانک‌های لرستان در پرداخت وام ازواج در لرستان گفت: متاسفانه پرداخت وام ازواح در لرستان توسط بانک‌ها شرایط مطلوبی نداشته وبا توجه به وصول مطالبات ومنابع قرض الحسنه در دست بانک‌ها امیدواریم شاهد روند روبه رشد وپرداخت تسهیلات ازواج در لرستان باشیم.
وی ادامه داد: در صورت تخلف و کوتاهی بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات با بانک‌های متخلف برخورد شدیدی خواهیم کرد.

استاندار لرستان گفت: دو کمیته کاری و تخصصی به منظور بررسی کار‌شناسی و تعیین تکلیف ۸۱۷ میلیارد تومان معوقات بانکی مربوط به تسهیلات اعطایی بانک‌ها در سطح استان تشکیل و فعال شده است.

وی اظهار کرد: مقرر شد این کمیته‌ها ظرف مدت یک هفته، موضوع معوقات بانکی استان را به طور دقیق بررسی و اطلاعات و آمارهای رسمی و مستند و صحیح مربوطه به تفکیک منابع، محل و موضوع پرداخت و شرایط فعلی را مشخص و راهکارهای کار‌شناسی و عملی برای جذب و بازپرداخت این معوقات را تدوین و ارائه کنند.

استاندار لرستان گفت: بخش عمده‌ای از این معوقات مربوط به تسهیلات بانکی در زمینه جبران خسارت‌های ناشی از زلزله، مقاوم سازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی، بنگاههای اقتصادی زودبازده و وام‌های ازدواج است.

بازوند تاکید کرد: عدم پرداخت به موقع تسهیلات اعطایی از سوی دریافت کنندگان به واقع موجب بروز مشکلات جدی برای سیستم بانکی استان در زمینه گردش منابع مالی و تامین اعتبارات و نیازهای مالی و نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی استان شده است.

وی افزود: پرداخت به موقع این معوقات به طور قطع موجب بروز تحولی در عرصه رشد و شکوفایی اقتصادی استان، تامین منابع مالی و رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی استان و در ‌‌نهایت اشتغالزایی و رونق اقتصادی لرستان خواهد شد.

به گفته وی، پرداخت این تسهیلات در شرایط فعلی که زمان زیادی از موعد بازپرداخت آن‌ها گذشته، شرایط و بستر مناسب برای حمایت از برنامه‌های کار‌شناسی مدیریت اجرایی استان در راستای رفع معضل بیکاری و فراهم کردن فرصت‌های شغلی را از طریق فعال کدن بخش‌های صنعتی و تولیدی مشکل دار استان فراهم می‌کند.

ازدواج بیکاری تسهیلات بانکی رشد زلزله شهری و روستایی قرض الحسنه مشکلات منابع مالی نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر