کد خبر: 137003 A

معاون امور عمرانی استانداری لرستان خبر داد:

معاون امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی ظرفیت ها و جاذبه‎های طبیعی استان، گفت: بیش از یک‎هزار و ۸۰۰ غار طبیعی در استان وجود دارد که ۲۵۰ دهنه از این تعداد به ثبت رسیده است.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی ظرفیت‌ها و جاذبه‎های طبیعی استان، گفت: بیش از یک‎هزار و ۸۰۰ غار طبیعی در استان وجود دارد که ۲۵۰ دهنه از این تعداد به ثبت رسیده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مجید کیان‎پور در جلسه کارگروه غارهای استان با تاکید بر لزوم شناسایی و ساماندهی غار‌ها، افزود: ۳۵ غار استان به عنوان اولویت نخست در بحثساماندهی و ثبت اطلاعات شناسایی شده‎اند.

وی اظهار کرد: ساماندهی غارهای استان نقش قابل توجهی در رونق صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال در این حوزه دارد که با انجام این مهم می‌‎توان شرایط برای تبدیل لرستان به یک منطقه مهم و ارزشمند در صنعت گردشگری را فراهم کرد.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه تاکنون توجه جدی به غارهای استان و ساماندهی آن‌ها نشده، اضافه کرد: سازمان‎های میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و محیط زیست باید با همکاری و برنامه‎ریزی کار‌شناسی، نسبت به واگذاری غارهای استان به بخش خصوصی و تبدیل آن به موزه اقدام کنند.

ایجاد اشتغال بخش خصوصی جاذبه های طبیعی صنایع دستی و گردشگری صنعت گردشگری محیط زیست موزه استان غار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر