کد خبر: 137867 A

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان:

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان: برای سال آینده اقدامات خوبی در حال انجام است و منتظریم آیین نامه سهم ادارات در ورزش تصویب شود تا بخشی از مشکلات مالی ورزش استان حل شود.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان: برای سال آینده اقدامات خوبی در حال انجام است و منتظریم آیین نامه سهم ادارات در ورزش تصویب شود تا بخشی از مشکلات مالی ورزش استان حل شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، رضا محمدی اصل در جمع خبرنگاران خبر از بازگشت یک درصد سهم بود جه ادارات را داد و گفت: برای سال آینده اقدامات خوبی در حال انجام است و منتظریم آیین نامه سهم ادارات در ورزش تصویب شود تا بخشی از مشکلات مالی ورزش استان حل شود.

محمدی اصل خاطر نشان ساخت: تا قبل از سال ۱۳۹۰ ادارات دولتی یک درصد از بوجه خود را می‌بایست به ورزش اختصاص می‌دادند که متاسفانه در سال گذشته شاهد این موضوع در ورزش کشور نبودیم که امیدواریم هرچه سریع‌تر این قضیه حل و فصل شود.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان به گلایه برخی از هیات‌های ورزشی نیز پاسخ داد و گفت: سالن‌هایی که در شهرهای استان متعلق به اداره ورزش و جوانان هستند، طبق ماده ۸۸ باید از طریق مناقصه به کسی که بالا‌ترین قیمت را پیشنهاد می‌کند واگذار شود و ما این عمل را به صورت کاملاً قانونی انجام می‌دهیم، که گلایه هیات‌ها در این خصوص دور از انصاف است. ضمن اینکه هرگاه سالنی به هیات‌های ورزش واگذار شده، هیچ پول اجاره آن را پرداخت نکرده‌اند، بلکه ادارهٔ ورزش و جوانان هزینه آب و برق و گاز آن‌ها را پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: البته از در آمدی که اداره کل ورزش و جوانان از محل واگذاری سالن‌ها به بخش خصوصی به دست می‌آورد، آن را به هیات‌ها و در بخش ورزش هزینه می‌کند. رضا محمدی اصل که از مدیران با تجربه و بومی استان است در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: روئسای هیات‌های ورزشی با آگاهی از اینکه باید برای هیات بدنبال منابع در آمدی باشند پا به ورود می‌گذارند، که به محض کسب رأی در مجمع، روز بعد به سراغ ما می‌آیند و پول می‌خواهند.

وی افزود: منابع اداره کل ورزش و جوانان، بسیار محدود است و تا بودجه‌ای برای ما می‌آید آن را به حساب هیات‌ها واگذار می‌کنیم و علاوه بر هیات‌ها، حجم کاری این اداره کل بسیار بالاست و می‌طلبد به کار سایر حوزه‌ها رسیدگی شود.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان؛ با اشاره به اینکه هیات‌ها مکلفند بدنبال منابع در آمدی باشند، گفت: در داخل اداره کارشناس‌های زیادی در اختیار داریم و اگر پولی در اختیار ما بود، خودمان آن را خرج ورزش می‌کردیم و نیازی به هیات‌های ورزشی نداشتیم.

محمدی تصریح کرد: در سایر استان‌ها ادارات، شهرداری‌ها، شرکت‌های خصوصی و دولتی به تیم داری و سرمایه گذاری در ورزش مشغواند؛ اما لرستان، از این قضیه دور است و کمتر شاهد این هستیم که نهاد‌ها در ورزش حضور پیدا کنند.

آیین نامه اداره کل ورزش و جوانان اداره ورزش و جوانان برق بودجه پول سرمایه گذاری شهرداری گاز مشکلات مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر