کد خبر: 137890 A

در دیدار مسئولان دادگستری با مدیر کل آموزش و پرورش لرستان مطرح شد:

آموزش و پرورش در انتقال و آموزش مهارتهای لازم برای پیشگیری از جرایم نقش اساسی را به عهده دارد و باید به آموزش و پرورش کمک کنیم تا بتواند در انجام این رسالت موفق عمل کند.

آموزش و پرورش در انتقال و آموزش مهارتهای لازم برای پیشگیری از جرایم نقش اساسی را به عهده دارد و باید به آموزش و پرورش کمک کنیم تا بتواند در انجام این رسالت موفق عمل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، به منظور توسعه همکاری‌های متقابل آموزش و پرورش و دادگستری معاونین اداری مالی، آموزشی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با مدیر کل آموزش و پرورش لرستان دیدار و گفتگو کردند.
شاکرمی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان در ابتدای این دیدار گفت: نقش و جایگاه معلم در رشد و هدایت آحاد جامعه بر کسی پوشیده نیست. وی افزود: وجود جامعهٔ سالم و عاری از بزه و جرایم محقق نمی‌شود مگر با وجود آموزش و پرورش پویا و رشد یافته.
شاکرمی در ادامه اضافه کرد با توجه به تهدیدات مختلفی که دشمنان نظام و استکبار جهانی برای به انحطاط کشاندن جامعه و نسل جوان برنامه ریزی کرده‌اند ضرورت دارد تا آموزش و پرورش را برای انجام رسالت خطیری که به عهده دارد کمک کرد.

وی تاکید کرد: اجرای طرح قاضی در مدرسه به دنبال آموزشهای لازم به دانش آموزان است تا از وقوع جرایم پیشگیری شود. وی وجود قضات مجرب، توانمند و متعهد در دادگستری را حاصل عملکرد مطلوب آموزش و پرورش دانست و گفت: ما خود را مدیون آموزش و پرورش می‌دانیم و از انجام هر کمکی که به ارتقای فرهنگ و پیشگیری از جرایم و تحقق امنیت در استان منجر شود دریغ نمی‌کنیم.

عزیزی معاونت آموزش دادگستری لرستان هم در ادامه گفت: انتصاب مدیر کل جدید آموزش و پرورش نوید بخش ارتقای جایگاه استان در شاخص‌های آموزشی و پرورشی است.

وی افزود: ستون اصلی جامعه و زیرساخت توسعه و پیشرفت جوامع آموزش و پرورش است.

عزیزی خاطر نشان کرد آموزش و پرورش در انتقال و آموزش مهارتهای لازم برای پیشگیری از جرایم نقش اساسی را به عهده دارد و باید به آموزش و پرورش کمک کنیم تا بتواند در انجام این رسالت موفق عمل کند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با استقبال از تعامل سازنده با سایر دستگاه‌ها و تقویت مشارکت با ارگانهای دولتی گفت آموزش و پرورش متعلق به همه است و ما خود را مقید می‌دانیم در راستای تعامل و تفاهم و مشارکت با سایر دستگاه‌ها حرکت کنیم.

گودرز کریمی فر افزود: در بسیاری از موارد مصلحت آموزش و پرورش مبتنی بر تعامل و مشارکت با سایر دستگاههاست.

وی خاطر نشان کرد: با تعامل و همکاری دو دستگاه آموزش و پرورش و دادگستری می‌شود مبادی وقوع جرایم را در بین جوانان و نوجوانان مسدود کرد.

کریمی فر با اشاره به نقش جهل و ناآگاهی در وقوع بسیاری از جرایم گفت: اگر شناخت و آگاهی لازم به آحاد جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان داده شود زمینه وقوع جرم کم رنگ‌تر می‌شود.
کریمی فر برگزاری دوره‌ها و کارگاههای آموزشی پیشگیری از وقوع جرم و آشنایی با حقوق شهروندی و اجتماعی و تقویت و توسعه مشاوره‌های حقوقی و اجتماعی را در استان از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش استان اعلام کرد و گفت: ما با تقویت نظارت بر واحدهای زیر مجموعه خود به دنبال ایجاد امنیت فرهنگی در آموزش و پرورش هستیم و تلاش می‌کنیم تا نیروهای نخبه و دانشگاهی را که ایده یا فکر خلاقی دارند در آموزش و پرورش جذب کنیم

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان پیشگیری از وقوع جرم توسعه و پیشرفت جوانان و نوجوانان حقوق شاخص معاون امنیت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر