کد خبر: 138881 A

استاندار لرستان گفت: اجرا و بهره برداری هرچه سریعتر از طرح موزه دفاع مقدس استان در تپه شهدای گمنام خرم آباد، اقدامی مهم و ضروری در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان کشور است.

استاندار لرستان گفت: اجرا و بهره برداری هرچه سریع‌تر از طرح موزه دفاع مقدس استان در تپه شهدای گمنام خرم آباد، اقدامی مهم و ضروری در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان کشور است

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مهندس هوشنگ بازوند در جلسه پیگیری طرح موزه دفاع مقدس استان، افزود: ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و ایثار گری‌های جوانان این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس، باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: جانفشانی‌ها و ایثارگری جوانان این مرز و بوم بر کسی پوشیده نیست وباید با نگرشی وسیع و گسترده به این فداکاری توجه شود.

مهندس بازوند با اشاره به احداثموزه دفاع مقدس در لرستان تصریح کرد: تپه شهدای خرم آباد به دلیل موقعیت خاص مکانی با اجرای این طرح همخوانی دارد.

وی افزود: پروژه موزه دفاع مقدس از سال ۸۹ آغاز و تاکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار داشت: فاز یک این طرح در زمینی به وسعت چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع اجرا می‌شود که تکمیل این مرحله طرح نیازمند حدود پنجاه میلیارد ریال اعتبار است.

وی تصریح کرد: کمیته عمرانی استان باید فاز یک پروژه را به دو مرحله تقسیم کند تا در مرحله نخست دو هزار و ۵۰۰ مترمربع از این مجموعه تامین اعتبار و تا پایان سال ۹۳ به بهره برداری برسد.

استاندار لرستان گفت: درهمین ارتباط مکانی نیز در قالب سوله برای انبار موزه و آثار دفاع مقدس به در اختیار بنیاد حفظ آثار استان قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: کار احداث۲۰۰ متر از جاده دسترسی مکان موزه دفاع مقدس مانده که ضروری است مسکن و شهرسازی استان هرچه سریع‌تر این محدوده را نیز تکمیل و احداثکند.

جاده دفاع مقدس دوران دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت مسکن موزه نسل جوان استان لرستان استاندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر