کد خبر: 141273 A

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

نماینده مردم دورود و ازنادر مجلس در دیدار با وزیر کشور ومعاونت سیاسی - امنیتی وزارت کشور، خواستار اضافه شدن یک نماینده به این حوزه انتخابیه شد.

نماینده مردم دورود و ازنادر مجلس در دیدار با وزیر کشور ومعاونت سیاسی - امنیتی وزارت کشور خواستار اضافه شدن یک نماینده به این حوزه انتخابیه شد.

به گزارش " ایلنا " ازخرم آباد، " عباس قائد رحمت " در این دیدار با اشاره به این نکته که اضافه شدن یک نماینده به دو شهر دورود وازنا با توجه به موقعیت جغرافیایی، جمعیت وشرایط اجتماعی واقتصادی منطقه حق مسلم این دو شهر است، از وزیر کشورومعاونت سیاسی درخواست افزایش یک نمانیده به این دوشهر شد.
وی افزود: وزیر کشور در این خصوص قول مساعد داد و از معاون سیاسی خود خواست با توجه به شرایط اضافه شدن ۱۰نماینده به مجلس این دو شهر را نیز مورد توجه قرار دهد.
در این دیدار همچنین با توجه به افزایش جمعیت وپیشرفت فیزیکی روستاهای ناصرالدین، چق بدار، وسیاه کده دورود وروستاهای گرجی، دربند در شهرستان ازنا نماینده درود و ازنا خواستار تبدیل این روستاها به شهر شد.
گفتنی است: برابر قانون هر ده سال یکبار با توجه به شاخصه های جمعیتی کشور لایحه افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط دولت و مجلس مورد بررسی قرار می گیرد و نهایتأ در صحن مجلس به رأی گذاشته می شود.

در دوره گذشته(مجلس هشتم) دولت دهم لایحه مربوط به بازنگری تعداد نمایندگان و افزایش آن را به مجلس تقدیم کرد و با وجود اینکه لایحه در کمیسیون های مربوطه مورد بررسی قرار گرفت ولی به دلایلی بررسی و تصویب این لایحه متوقف شد و کار به مجلس نهم و دولت یازدهم کشیده شد.
شهرستان ۷۱ هزار ۵۸۶ نفرجمعیت دارد که از این تعداد ۴۱ هزار و ۷۰۶ نفر نفر ساکن شهر و بیش از ۲۹ هزارنفرنفر ساکن روستا هستند.

همچنین این شهرستان ۱۹۸۵۶ خانوار دارد که از این تعداد ۱۱۵۴۹ خانوار شهری و ۸۲۵۶ خانوار روستایی می باشند. از این تعداد جمعیت ۳۵۷۶۷ نفر را مردان و ۳۵۸۱۹ نفر بانوان هستند.

افزایش جمعیت خانوار روستایی دولت و مجلس قانون مجلس هشتم مردان معاون سیاسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت کشور وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر