کد خبر: 147490 A

کنفرانس ملی مخاطرات محیط زیست زاگرس و نخستین همایش راهبردهای مدیریتی محیط طبیعی لرستان، در خرم آباد برگزار شد.

کنفرانس ملی مخاطرات محیط زیست زاگرس و نخستین همایش راهبردهای مدیریتی محیط طبیعی لرستان، در خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، کنفرانس ملی مخاطرات محیط زیست زاگرس با حضور محمد تقی فرور، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، شیرین ابوالقاسمی، مدیر طرح ملی حفاظت از زاگرس مرکزی، مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان و جمعی از فعالان و دوستداران محیط زیست در سالن آموزش و پژوهش استانداری لرستان برگزار شد.

قربانی، مدیر کل امور اجتماعی لرستان، ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این همایش اظهار کرد: حفاظت از محیط زیست با حفظ وحدت و هم اندیشی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به استعداد‌ها و توانمندی لرستان در زمینه‌های مختلف منابع طبیعی گفت: تجاوز کشاورزان به مراتع جهت توسعهٔ کشاورزی، اجرای پروژهٔ عمرانی، خشک سالی‌های پی درپی، پدیدهٔ گرد و غبار و تخریب جنگل‌ها از عوامل مهمی است که محیط زیست را تهدید می‌کند.

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از اهداف برگزاری این همایش تلنگری برای زاگرس نشینان در هر مقطع تحصیلی است.

مدیر کل امور اجتماعی لرستان در ادامه با بیان اینکه باید کارهای فرهنگی صورت گیرد، یادآور شد: فرهنگ سازی در زمینهٔ حفاظت از محیط زیست بر همگان واجب و ضروری است.

در ادامهٔ این همایش دبیر علمی همایش ملی مخاطرات محیط زیست زاگرس گفت: ۳۱۵ مقالهٔ علمی برای شرکت در این همایش به دبیرخانهٔ آن ارسال شده است.

از مجموع چنین مقالات علمی ارسال شده در دو بخش ملی و منطقه‌ای زاگرس، ۱۵۷ مقاله توسط هیأت داوران انتخاب و پذیرش شده است.

وی تصریح کرد: این همایش در سه حوزهٔ تخصصی راهبردهای مدیریتی، محیط طبیعی و ریزگرد‌ها و سلامت انسان‌ها برگزار شده است.

در این کنفرانس مخاطراتی که محیط زیست زاگرس را با خطرات جدی روبرو ساخته‌اند توسط استادان، پژوهشگران و صاحب نظران این حوزه بحثو گفت‌و‌گو شد.

تجاوز جنگل حفاظت از محیط زیست دوستداران محیط زیست سلامت فرهنگ سازی کشاورزی گرد و غبار محیط زیست منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر