کد خبر: 147836 A

استاندار لرستان مطرح کرد:

استاندار لرستان: توجه ویژه به سیما و مبلمان شهری یکی از این موارد است که باید مد نظر قرار گیرد چرا که این امر نیز خواست افکار عمومی و همه مردم خرم آباد است.

استاندار لرستان گفت: توجه ویژه به سیما و مبلمان شهری یکی از این موارد است که باید مد نظر قرار گیرد چرا که این امر نیز خواست افکار عمومی و همه مردم خرم آباد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، هوشنگ بازوند ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه شهردار خرم آباد با تقدیر از زحمات اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار خرم آباد اظهار داشت: از روزهای اول نیز من اعلام کردم که به رای اعضای شورای شهر در زمینه انتخاب شهردار احترام گذاشته شود و گزینه‌ای که معرفی می‌کنند به صورت جدی حمایت شود چرا که این امر احترام به رای مردم است.
استاندار لرستان با ارائه چند توصیه به شهردار جدید خرم آباد بیان داشت: توجه ویژه به سیما و مبلمان شهری یکی از این موارد است که باید مد نظر قرار گیرد چرا که این امر نیز خواست افکار عمومی و همه مردم خرم آباد است.
وی با بیان اینکه شهرداری که از سوی اعضای شورای شهر انتخاب شده است به صورت جدی مورد حمایت مجموعه استانداری لرستان به خصوص معاونت عمرانی استانداری قرار خواهد گرفت تصریح کرد: این حمایت‌‌ همان احترامی است که به رای مردم می‌گذاریم.

رای مردم به اعضای شورای شهر رای به عمران و آبادانی شهر است

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه رای مردم به اعضای شورای شهر رای به عمران و آبادانی شهر است عنوان کرد: به طور حتم تا زمانی که شهرداری و شورای شهر از برنامه‌های عمران و آبادانی شهر عدول نکند به صورت جدی مورد حمایت استانداری قرار خواهد گرفت.

بازوند با بیان اینکه گزینه‌ای که از سوی اعضای شورای شهر انتخاب شده فردی با تجربه بوده و تجربه خوبی در مدیریت شهری دارد عنوان کرد: شهردار جدید خرم آباد چالش‌های پیش روی توسعه شهری و موانع را به خوبی می‌شناسد و امیدواریم با رصد این موانع زمینه رفع آن‌ها را فراهم کنند.

وی همچنین بر ضرورت حمایت پرسنل شهرداری از شهردار جدید خرم آباد تاکید کرد و بیان داشت: از مدیران استان نیز توقع داریم که به صورت جدی شهرداری را حمایت کنند تا برنامه‌های عمران و آبادانی شهری را در سال ۹۳ به مرحله اجرا درآورد.

ضرورت توجه به سیما و مبلمان شهری خرم آباد

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه چند توصیه به شهردار جدید خرم آباد بیان داشت: توجه ویژه به سیما و مبلمان شهری یکی از این موارد است که باید مد نظر قرار گیرد چرا که این امر نیز خواست افکار عمومی و همه مردم خرم آباد است.

بازوند با تاکید بر اینکه توجه به این موضوع زمینه لازم را برای جذب سرمایه گذار، تولید ثروت، جذب گردشگر، افزایش کسب و کار و… فراهم می‌کند تصریح کرد: همچنین افزایش سرانه درآمدی مردم، ایجاد نشاط و امید به زندگی، جذب نخبگان به استان و تغییر نوع ساخت و ساز‌ها و سبک زندگی مردم از دیگر مزایای توجه و سیمای شهری و مبلمان شهری است.

وی همچنین بر ضرورت اقدام در راستای درآمد پایدار از سوی شهراری تاکید کرد و گفت: تا زمانی که شهرداری به دنبال درآمد‌های کاذب باشد مطمئن باشید راه به جایی نخواهد برد.

شهرداری از فروش جسم شهر از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ اجتناب کند

استاندار لرستان با تاکید بر توجه ویژه به جذب سرمایه گذار به صورت مشارکتی، غیر مشارکتی و… از سوی شهرداری خرم آباد بیان داشت: به طور حتم توجه به این موضوع موجب کسب درآمد پایدار برای شهرداری خواهد بود.

بازوند با تاکید بر دوری و اجتناب شهرداری خرم آباد در زمینه فروش «جسم شهر خرم آباد» از طریق ماده ۱۰۰ تصریح کرد: این امر نه تنها محل جدی برای کسب درآمد شهرداری محسوب نمی‌شود بلکه برای توسعه شهر نیز سم است.

وی بیان داشت: متاسفانه شهرداری جسم و پیکره شهر خرم آباد را ازمحل ماده ۱۰۰ می‌فروشد که این کار نه تنها خدمت به شهر نیست بلکه خیانت محسوب می‌شود.

استاندار لرستان با تاکید بر فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در عمران و آبادانی شهر از سوی شهرداری تصریح کرد: شهرداری‌ها همواره باید از حضور بخش خصوصی در عمران و آبادانی شهر‌ها استقبال کنند.

ضرورت آشتی رودخانه با شهر خرم آباد

بازوند همچنین با تاکید بر توجه به حمل و نقل و مدیریت صحیح ترافیک در شهر خرم آباد بیان داشت: در این راستا طرح جامع ترافیک از سوی یک مشاور مجرب در حال تهیه و تدوین است. که امیدواریم با تهیه آن زمینه رفع مشکلات ترافیکی خرم آباد فراهم شود.

وی با تاکید بر آشتی دادن رودخانه خرم آباد با شهر عنوان کرد: متاسفانه در هر زمینه‌ای که مشکل وجود دارد این مشکلات را به رودخانه تحمیل کرده‌اند و موجب شده که این ظرفیت و پتانسیل مغفول باقی بماند.

استاندار لرستان با بیان اینکه در استان‌ها و شهرهای دیگر با رودخانه‌ها زندگی می‌کنند و از آن‌ها لذت می‌برند ادامه داد: این در حالیست که رودخانه خرم آباد تبدیل به پارکینگ و… شده است.

سرمایه گذاری قرار‌گاه خاتم الانبیا(ص) در زمینه عمران و آبادانی شهر خرم آباد

وی همچنین بر ضرورت پویا کردن صنعت ساختمان در شهر خرم آباد تاکید کرد و گفت: این اقدام باید با رویکرد جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی صورت گیرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه استان لرستان بر روی کمربند زلزله قرار دارد تصریح کرد: با توجه به این موضوع باید در زمینه ساخت و ساز‌ها اصول فنی و همچنین قانون از سوی سازمان نظام مهندسی به صورت جدی رعایت شود.

حمل و نقل درآمد ساخت و ساز سبک زندگی سرمایه صنعت کسب و کار مد مراسم تودیع و معارفه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر