کد خبر: 149973 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با توجه به اینکه بیمارستان‌ها با تمام توان در حال خدمات‌دهی هستند، اما متاسفانه بیمه طلب این بیمارستان‌ها را ادعا نمی‌کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با توجه به اینکه بیمارستان‌ها با تمام توان در حال خدمات‌دهی هستند، اما متاسفانه بیمه طلب این بیمارستان‌ها را ادعا نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرمآباد، کورش ساکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور خدمات‌دهی هر چه بهتر مسافران نوروزی و رفاه حال آن‌ها دانشگاه علوم پزشکی تمام جاده‌های استان را از نظر کنترل بهداشت محیط در بحثمهمان‌سرا‌ها، هتل‌ها، رستوران‌های بین راهی و… پوشش می‌دهد.

وی افزود: امیدواریم نوروز امسال در استان لرستان با کمترین مشکلات در بحثخدمت‌دهی به مسافران نوروزی را داشته باشیم.

*طلب ۲ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از بیمه

ساکی در پاسخ به سئوال خبرنگار مبنی بر اینکه چرا کارانه پزشکان بهداشت‌ها به موقع پرداخت نمی‌شود، یاد‌آور شد: با توجه به اینکه امروزه بسیاری از بخش‌های دولتی مانند برق، گاز، مخابرات و… خصوصی شده‌اند که در صورت عدم پرداخت قبوض این‌ خدمات انجام نمی‌شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با توجه به اینکه بیمارستان‌ها با تمام توان در حال خدمات‌دهی هستند، اما متاسفانه بیمه طلب این بیمارستان‌ها را ادعا نمی‌کند.

*۹۰درصد درآمد بیمارستان‌ها وابسته به بیمه‌ها است

وی یاد‌اور شد: طی هشت ماهه گذشته دانشگاه علوم پزشکی لرستان دو میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد که در صورت پرداخت به موقع این طلب‌ها کارنه و حقوق پرسنل‌ها به موقع پرداخت‌ می‌شود.

ساکی گفت: این در حالی است که بیمه‌ها نیز در زمینه کاهش اعتبارات با مشکل روبرو هستند و نمی‌توانند به موقه پاسخگو بیمارستان‌ها باشند.

این مسئول خاطرنشان کرد: این امر باعثشده که ما نیز نتوانیم خدمات را به موقع ارائه دهیم و در این زمینه کار خدمات‌دهی به پزشکان را با مشکل روبرو کرده است.

*نمایندگان در بحثنظارتی حامیان ما هستند

وی در پاسخ به سئوال دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها چگونه است، تصریح کرد: ‌ هر نماینده یک رسالت در مقابل مردم خود دارد و آن رسال بحثقانون‌گذاری و نظارت است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: نماینگان نسبت به توسعه استان حساس و احساس مسئولیت می‌کنند و دغدغه آن‌ها به جز توسعه استان چیز دیگری نیست.

ساکی افزود: از زمانی که من به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان منصوب شده‌ام، هیچ نماینده‌ای جز در بحثنظارتی دخالتی نداشته است.

*کمبود پزشک متخصص در لرستان

این مسئول در پاسخ به این سئوال که چه برنامه‌ای برای رفع کمبود پزشک متخصص دارید، اظهار کرد: در رشته‌های تخصصی مانند جراحی تراکس تخصصی، جراحی مغز و اعصاب، فوق تخصصی جراحی سینه در لرستان با کمبود مواجه هستیم.

ساکی اذعان کرد: رشته‌های تخصصی مانند جراحی مغز و اعصاب در بیشتر شهرستان با مشکل مواجه هستیم، زیرا تامین دستگاه‌های این تخصص در شهرستان‌ها کار مشکلی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در اکثر شهرستان‌ها رشته‌های مانندگوش، حلق و بینی، ارتوپدی و رشته‌های تخصصی اصلی مانند زنان، داخلی، اطفال و جراحی به دو پزشک متخصص نیزرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال ۶۰پزشک متخصص سهمیه لرستان بوده است که برای سال آینده نیز قول پزشکان بیشتری به استان لرستان داده شده است.

ساکی افزود: به منظور رفع کمبود پزشک متخصص در شهرستان‌ها با توجه به تعداد جمعیت در اولویت رفع این مشکل هستیم.

*درمان معتادان باید به سمت درمان غیرداروی برود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان در پاسخ به این سئوال که متاسفانه در بیشتر داروخانه‌ها داروهای معتادون در دسترس معتادان است و دانشگاه در این خصوص چه برنامه‌ای دارد، اظهار کرد: متادون درمانی یک چالش کشوری است که به صورت طرح درآمده بود که این طرح در حال بازنگری است، زیرا یک‌سری نواقص در آن است که باید برطرف شود.

این مسئول تصریح کرد: هدف از مراکز و کلینیک‌های مواد مخدر و متادون درمانی این نبوده است که معتادان تنها قرص، شربت متادون یا شربت تریاک بگیرند و صرفا دارو درمانی شوند.

ساکی افزود: دارودرمانی تنها یک سم‌زدایی موقت است، اما آنچه مشکل معتادان است، دارو درمانی نیست، بلکه بحثروحی روانی است که خارج از این دارو درمانی‌ها است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مسئولان باید به این مسائل توجه ویژه‌تری داشته باشند و طرح کلینیک‌های متادون درمانی را بازنگری و روندی را پیگیری کنند که تاثیر بیشتری داشته باشند.

بیمارستان جاده های استان حقوق دانشگاه علوم پزشکی درآمد زنان گاز مسافران نوروزی مشکلات مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر