کد خبر: 150283 A

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خبر داد:

ناجا طی ۱۱ ماه گذشته و از ابتدای سال جاری ۴۶۵ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شده که این آمار فقط مربوط به نیروی انتظامی است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: ناجاطی ۱۱ ماه گذشته و از ابتدای سال جاری ۴۶۵ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شده که این آمار فقط مربوط به نیروی انتظامی است.

گزارش خبرنگار ایلنادر خرم آباد، سردار علی مؤیدی در نشست خبری با رسانه‌های گروهی استان لرستان عنوان کرد: حضور پرشکوه مردم در تشییع و خاکسپاری شهید دهقان یاد و خاطره سالهای جنگ تحمیلی و همچنین پیروزی انقلاب را در ذهن‌ها زنده و ثابت کرد که مردم ولایتمدار و شهید پرور استان لرستان برای شهدا ارزش و جایگاه ویژه‌ای قائل هستند.

نقش رسانه‌ها در مسیر شناساندن تهدیدات و مخاطرات مواد مخدر

وی در ادامه سخنان خود نقش رسانه‌ها را در رشد جامعه و احیای فرهنگ ایثار و شهادت نقشی بی‌بدیل دانست و تصریح کرد: خبرنگاران در مسیر تعالی و ارتقای فرهنگ و ارزش‌های دینی نقش تاثیر گذاری دارند.

سردار مویدی با بیان اینکه رسانه‌ها باید در مسیر شناساندن تهدیدات و مخاطرات مواد مخدر که در حال حاضر یک تهدید جهانی محسوب می‌شود گام بردارند، گفت: رویکرد پلیس یک رویکرد اجتماعی در عرصه مبارزه با مواد مخدر است که این رویکرد جایگاه و نقش خبرنگار و رسانه را برای اطلاع رسانی به جامعه و حتی جهان برجسته‌تر می‌کند.

۴۶۵ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارش عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: طی ۱۱ ماه گذشته و از ابتدای سال جاری ۴۶۵ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شده که این آمار فقط مربوط به نیروی انتظامی است.

سردار مویدی ادامه داد: از این میزان مواد مخدر کشف شده حدود ۷۰ درصد به منظور ترانزیت به کشورهای اروپایی و ۲۵ درصد مابقی برای توزیع در استان‌ها وارد کشور شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه کشفیات نیروی انتظامی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: ۷۵ درصد از این ۴۶۵ تن مواد در مرز‌ها و حاشیه مرزهای کشور کشف شده است که استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی به عنوان استان‌های مرزی و استان‌های یزد، کرمان و فارس به عنوان خط دوم و استان‌های حاشیه مرزی را شامل می‌شود.

سردار مؤیدی همچنین گفت: طی یک برنامه ریزی هدفمند تلاش ما بر این بوده است که نقطه تلاقی قاچاقچیان و نیروی انتظامی را در مرز و حاشیه مرز‌ها شکل دهیم تا از ورود مواد مخدر به داخل کشور جلوگیری کنیم.

انجام ۱۰۰۰ عملیات مبارزه با مواد مخدر توسط ناجا

وی افزود: در طول یازده ماه گذشته حدود هزار مورد عملیات توسط ماموران نیروی انتظامی در کشور انجام شده که ۱۱۲ مورد درگیری مسلحانه از این عملیات‌ها گزارش شده و در آن‌ها متاسفانه ۱۰ نفر از ماموران ما به شهادت رسیدند که به معنای این است که نیروی انتظامی با اطلاعات و عملیات از قبل طراحی شده با اشرار درگیر و به طور معمول در این درگیری‌ها پیروز می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه امسال ۷۰ نفر از قاچاقچیان مسلح توسط نیروی انتظامی به هلاکت رسیده‌اند گفت: این اشرار در حال ترانزیت مواد مخدر در مقادیر مختلف از ۵۰۰ کیلوگرم تا یک تن به بالا بوده‌اند که به صورت مسلحانه محموله خود را مشایعت می‌کرده‌اند که طی عملیات‌های مختلف و توسط نیروهای ما به هلاکت رسیده‌اند.

وی افزود: این در حالی است که سال گذشته ۳۵ نفر از اشرار توسط نیروی انتظامی به هلاکت رسیده بودند که این آمار نشان از افزایش ۵۰ درصدی میزان هلاکت قاچاقچیان مواد مخدر توسط مامورین نیروی انتظامی دارد.

سردار مؤیدی همچنین گفت: در درگیری‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر و اشرار در ۱۱ ماه گذشته ۳۰ نفر از اشرار زخمی شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

انهدام دو هزار باند مواد مخدر در کشور

وی ادامه داد: از آغاز سال جاری در کشور دو هزار و ۲۱۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر و ۳۵۰ محل تولید مواد مخدر صنعتی باتولید ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم مواد مخدر نظیر شیشه شناسایی و منهدم شدند.

سردار مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا عنوان کرد: مرز مشترک ایران با افغانستان و پاکستان به عنوان بزرگ‌ترین تولید کنندگان مواد مخدر در دنیا که سیستم حکومتی یکپارچه نیز ندارند باعثدشوار شدن کار نیروی انتظامی در نواحی مرزی شده است.

وی افزود: در حال حاضر در نقاط صفر مرزی با این کشور‌ها نیروی انسانی، تجهیزات و سلاح‌های کارآمدی را مهیا کرده‌ایم و طبیعی است که به علت عدم پاسخگویی و رسیدگی مقامات این کشور‌ها به بحثقاچاق مواد مخدر ما نمی‌توانیم مرزهای خود را‌‌ رها کنیم و با تاسیس مرزبانی در این نقاط حلقه امنیت مرزهای کشور را بهبود بخشیده‌ایم.

افغانستان ایران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهیه و توزیع مواد جامعه ذهن رشد کشف و ضبط مواد مخدر نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر