کد خبر: 154717 A

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی،

ملکشاهی گفت: تخصیص ناعادلانه موجب محقق نشده اصل ۴۸ قانون اساسی شده است، از این‌رو امروز در برخی استان‌ها نرخ بیکاری ۱ درصد و در برخی استان‌ها ۵۰ درصد رسیده است، حال چرا باید نرخ بیکاری در کوهدشت چهار برابر نرخ کشور باشد.

ملکشاهی گفت: تخصیص ناعادلانه موجب محقق نشده اصل ۴۸ قانون اساسی شده است، از این‌رو امروز در برخی استان‌ها نرخ بیکاری ۱ درصد و در برخی استان‌ها ۵۰ درصد رسیده است، حال چرا باید نرخ بیکاری در کوهدشت چهار برابر نرخ کشور باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد ناسنجیده وزارت نیرو، افزود‌: با این اقدامات ةم اکنون احتمال بروز ناامنی گسترده در لرستان می رود و تاکنون چندین جلسه شورای تأمین استان جهت کنترل مردم برگزار شده است و بزرگان با مداخله مثبت مردم را قانع کرده‌اند.
وی افزود: ‌ سد تنگ معشوره پس از ۲۰ سال مطالعه و بررسی با هدف آبرسانی در بخش‌های کشاورزی، آب شرب و آب صنعت در مدت سه سال اخیر از سوی قرار گاه خاتم اجرایی شده و تاکنون قریب به ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده، اما متأسفانه اقدام ناسنجیده کارشناسان در اجرای این پروژه تشکیک ایجاد شده و موجب یأس مردم شده است، حال آیا هیچ عقل سلیمی می‌پذیرد که مسئولان وزارت نیرو بعد از گذشت این مدت این پروژه را غیرکارشناسی بدانند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، خطاب به وزیر نیرو گفت: به شما اخطار می‌دهم زیرا تاکنون با وساطت و تدبیر مسئولان استان لرستان از تجمع مردم جلوگیری شده از این‌رو مسئولیت هر گونه حادثه ناگوار برعهده این وزارتخانه است.
ملکشاهی بر لزوم توجه دولت به آمار بیکاری تأکید کرد و گفت: تخصیص ناعادلانه موجب محقق نشده اصل ۴۸ قانون اساسی شده است، از این‌رو امروز در برخی استان‌ها نرخ بیکاری ۱ درصد و در برخی استان‌ها ۵۰ درصد رسیده است، حال چرا باید نرخ بیکاری در کوهدشت چهار برابر نرخ کشور باشد، همچنین وزارت راهسازی باید در جهت بهسازی و تعریض جاده اصلی کوهدشت اقدام کند.
وی افزود: ‌این روزها ملت ایران شاهد معجزه در کلام رهبری خود هستند، زیرا ایشان فرمودند که هر چند به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اعتقاد دارم اما به نتایج مذاکرات خوشبین نیستم، از این‌رو دیدیم که آمریکایی‌ها پلید در صدد تحقیر ملت ایران برآمدند، از طرف دیگر نماینده اتحادیه اروپا بر خلاف قواعد دیپلماتیک مرتکب تخلف تاریخی شده است، همچنین بان کی مون تحت تأثیر لابی صهیونیستی و پیروی بی‌منطق از غرب جملات مداخله‌جویانه‌ای را به زبان آورد، اما پاسخ این هیاهو‌ها جمله امام خمینی(ره) است که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، ادامه داد: از شما ملت ایران سوال می کنم آیا دولتی که دستش به خون صدها هزار مردم بی گناه آلوده است، آیا صلاحیت مطرح کردن مقوله حقوق بشر را دارد، از این رو به‌عنوان شخص مطلع قوانین بین‌المللی به‌همراه ملت ایران شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند.

اتحادیه اروپا امام خمینی بان کی مون بیکاری جاده صنعت قانون اساسی مجلس شورای اسلامی مرگ نماینده مردم در مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر