کد خبر: 156512 A

کلنگ پروژه گازرسانی به ۲۳ روستای کوهدشت به زمین خورد؛

مراسم کلنگ زنی به روستاهای منطقه ضرونی با حضور نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت گاز لرستان، امام جمعه کوهدشت، فرماندار، بخشدار مرکزی و برخی مسئولان اداری این شهرستان برگزار شد.

مراسم کلنگ زنی به روستاهای منطقه ضرونی با حضور نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت گاز لرستان، امام جمعه کوهدشت، فرماندار، بخشدار مرکزی و برخی مسئولان اداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، کلنگ این پروژه گازرسانی در محل ایستگاه آن در روستای پاپل عبدولی به زمین خورد که با استقبال بسیاری از اهالی روستاهای منطقه روبه رو شد.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان در حاشیه مراسم کلنگ زنی گفت: فاز اول این پروژه به طول ۱۴ کیلومتر خط فلزی ۶ و ۸ اینچ است که در طول مسیر خود دو کارخانه آجر سفال کاشانه و پارسیان را پوشش می دهد و در مدت یک سال به بهره برداری خواهد رسید.

حشمت اله شمس خرم آبادی ادامه داد: در فاز دوم این پروژه ۲۳ روستای محور ضرونی از جمله روستاهای پاپل عبدولی، کتوله ساری، شیراوند، آزادبخت، ریکا و ضرونی با ۶ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی اظهار داشت: اعتبار اولیه برای این پروژه سه میلیارد تومان برآورد شده که از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز تامین می شود و با توجه به محل اجرای آن ممکن است این اعتبار افزایش پیدا کند.

شمس خرم آبادی با بیان اینکه گازرسانی به منطقه ضرونی پروژه بسیار مهمی است، یادآور شد: اگر این پروژه به موقع اجرا شود می تواند موجب ایجاد تحولی عظیم در منطقه باشد.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان از مردم روستاهای مسیر که ممکن است خط لوله گاز از میان زمین هایشان عبور کند خواست با مجریان این پروژه همکاری کنند تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن این پروژه را به بهره برداری رساند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از این که با شروع سال ۹۳ شاهد کلنگ زنی یک پروژه بسیار بااهمیت و ارزشمند هستیم، گفت: گازرسانی نعمتی بزرگ از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای رفاه و آسایش مردم است.

بهره مندی روستائیان از نعمت گاز موجب کاهش تخریب جنگلهای منطقه خواهد شد

الهیار ملکشاهی افزود: کشور ما به لحاظ داشتن منابع گازی اولین کشور دنیاست و باید تلاش کنیم از این نعمت خداوندی نهایت استفاده را ببریم.

ملکشاهی تصریح کرد: امیدواریم بهره مند شدن مردم روستاها از نعمت گاز راهی برای حفظ مراتع و جنگل ها باشد که امروز وجود آن ها از لحاظ زیست محیطی بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: طبیعت در واقع زندگی ما انسان ها را تضمین می کند اما وضعیت جنگل های بلوط و تخریب آنها از سوی برخی افراد بسیار تاسف بار است و باید به هرنحوی که شده جلوی قتل عام بی رویه درختان ارزشمند بلوط گرفته شود.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مدیرعامل شرکت گاز لرستان از وی خواست تلاش خود را همچنان ادامه دهد تا در ماه های آینده پروژه گازرسانی به مناطق دیگری از جمله بخش مرکزی کوهدشت، درب گنبد، تریون، میشنان و…هم شروع شود.

ملکشاهی با بیان این که بهره مندی از نعمت گاز از مطالبات به حق تمام مردم است، اظهار امیدواری کرد که در یکی دوسال آینده شاهد بهره مند شدن همه شهرها و روستاهای کوهدشت از نعمت گاز باشیم.

امام جمعه پوشش جنگل زمین شرکت ملی گاز فرماندار قتل گاز مجلس شورای اسلامی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر