کد خبر: 158646 A

استاندار لرستان:

استاندار لرستان با اشاره به شعارسال جاری، گفت: تمامی فعالیت ها و برنامه های اجرایی استان در سال جاری باید در راستای تحقق این شعار و با عزمی ملی و مدیریتی جهادی عملیاتی و انجام شود.

استاندار لرستان با اشاره به شعارسال جاری، گفت: تمامی فعالیت ها و برنامه های اجرایی استان در سال جاری باید در راستای تحقق این شعار و با عزمی ملی و مدیریتی جهادی عملیاتی و انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا خرم آبادبه نقل ازروابط عمومی استانداری لرستان، " هوشنگ بازوند " در نخستین گردهمایی هیات موسس بنیاد زایر فاطمه زهرا(س) که قرار است در مشهد مقدس احداثشود، افزود: طرح احداثزایرسرای فاطمه زهرا(س) استان در مشهد مقدس نیز با همین رویکرد و در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه رشد و توسعه فرهنگی کشور اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر برنامه ریزی علمی و کارشناسی با هدف اجرای این پروژه در یک دوره زمانی مشخص و پرهیز از فرصت سوزی در روند اجرای کار، اظهار کرد: عملیات احداثاین زائر سرا با توجه به اقدامات و پیگیریهای انجام شده به زودی آغاز و با عزمی ملی و مدیریتی جهادی در کمترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه احداثاین مجموعه اقدامی فرهنگی و موثر در راستای توسعه فرهنگی دینی و مذهبی در جامعه است، افزود: با توجه به نامگذاری سال مبنی برˈفرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ، طرح احداثاین زایرسرا به عنوان یک حرکت زیربنایی و ارزشمند فرهنگی در دستور کار مدیریت اجرایی استان قرار دارد.

بازوند با اشاره به مزایای فرهنگی و اقتصادی احداثاین زایر سرا برای بهره مندی بهینه زایران لرستانی در سفر به مشهد مقدس، تصریح کرد: هیات مدیره این موسسه در راستای تحقق اصل مدیریت جهادی و عزم ملی برای رشد و توسعه اقتصاد و فرهنگ، باید تلاش موثر و هدفمندی را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

وی گفت: اخذ زمین و پروانه ساخت رایگان برای احداثاین زایر سرا یک فرصت بسیار مطلوب برای استان است که باید به خوبی از آن استفاده شود و هیات مدیره و هیات امنا باید تلاش کنند این مجموعه هرچه سریعتر برای استفاده زایران لرستانی به بهره برداری برسد.

بازوند با اشاره به اینکه مدت زمان ساخت زایر سرا باید کمتر از دو سال باشد، افزود: اعتبار موردنیاز برای ساخت این زایرسرا حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که این مبلغ با کمک خیرین تامین خواهد شد.

در این جلسه ۲۶ نفر به عنوان هیات امنا، هفت نفر به عنوان هیات مدیره، دو عضو علی البدل و دو نفر به عنوان بازرس این بنیاد انتخاب شدند.

همچنین مقرر شد اعضای هیات مدیره تا ۱۰ روز آینده نسبت به تعیین مدیر عامل اقدام نمایند و موسسه نیز تا ۱۵ روز آینده ثبت قانونی شود.

اقتصاد جامعه رشد و توسعه رهبر معظم انقلاب اسلامی زمین فاطمه زهرا س کارشناسی مشهد مقدس ملی جاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر