کد خبر: 160609 A

وزیر ورزش وجوانان تاکید کرد:

وزیر ورزش و جوانان در واکنش به تذکرات نمایندگان مجلس در مورد قراردادهای میلیاردی در فوتبال، بر ضرورت تغییر وضعیت و رویکرد کنونی در این حوزه تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در واکنش به تذکرات نمایندگان مجلس در مورد قراردادهای میلیاردی در فوتبال، بر ضرورت تغییر وضعیت و رویکرد کنونی در این حوزه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، محمود گودرزی در حاشیه سفر به شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد تذکرات نمایندگان مجلس پیرامون پرداختهای میلیاردی به بازیکنان فوتبال گفت: بخش عمده ای از این پرداخت ها پیش از زمان وزارت من بوده است.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش به دنبال این است که وضعیت پرداختهای میلیاردی در فوتبال بازنگری شود، عنوان کرد: در این راستا باید این رویکرد تغییر پیدا کند و ما هم پیگیر این موضوع خواهیم بود.

وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم همچنین در مورد برنامه های این وزارتخانه با توجه به در پیش بودن جام جهانی فوتبال در سال ۹۳ نیز بدون اظهار نظر در مورد فوتبال و جام جهانی گفت: یکی از مهم ترین اولویت های ورزش کشور در سال ۹۳ ارتقای هرچه بیشتر اخلاقی و فرهنگی در این حوزه است.

گودرزی ادامه داد: در این راستا مطبوعات و رسانه ها باید به کمک وزارت ورزش و جوانان بیایند تا بتوان شاهد ارتقای فرهنگی در حوزه ورزش کشور بود.

وی همچنین در ادامه سخنان خود از راه اندازی یک مرکز استعدادیابی از سوی وزارت ورزش و جوانان خبر داد و بیان داشت: این مرکز نسبتا مجهز به منظور کمک برای شناسایی و معرفی ورزشکاران مستعد به تیم ملی در رشته های مختلف راه اندازی شده است.

وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام ورزشی بروجرد اظهار داشت: تا اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی این شهرستان هیچ گونه کلنگ زنی جدیدی در بروجرد نخواهیم داشت.

گودرزی با بیان اینکه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی بروجرد و تخصیص اعتبارات آنها پیش بینی های لازم انجام شده است، عنوان کرد: در این راستا روند تخصیص اعتبارات بر حسب اولویت بندی پروژه ها صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز پروژه های نیمه تمام باید شاخصهایی لحاظ شود که امروز در جریان بازدید از این پروژه ها این موضوع مشخص خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم در مورد ضرورت احداثپیست دوچرخه سواری در بروجرد نیز تصریح کرد: در سال جدید هیچ گونه برنامه ای برای کلنگ زنی پروژه جدید در بروجرد نداریم و تمام تلاش ما بر این است که طرح های نیمه تمام را به پایان برسانیم.

گودرزی اظهار راجع به تصمیم دولت و وزارت ورزش و جوانان در خصوص واگذاری تیم‌های فوتبال استقلال و پیروزی در سال ۹۳ به بخش خصوصی گفت: این تکلیف قانونی ماست و ما باید این تیم‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی دراین خصوص ادامه داد: هیئت دولت مجاب شده و کمیته‌ها و کمیسیون‌های ویژه‌ه‌ای در این رابطه تشکیل شده و همگی پذیرفته‌اند و قبول کرده‌اند که این تیم‌ها را واگذار کنند.

گودرزی یادآور شد: ما امیدواریم که تا پایان شهریور ماه سال ۹۳ از طریق سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد و دارایی این مهم انجام شود.

وزیر ورزش و جوانان هدف از سفر خود به استان لرستان را پیگیری طرح‌های عمرانی نیمه کاره یا شروع نشده، کلنگ خورده و رها شده عنوان کرد.

وی گفت: مشکلاتی در اجرای این پروژه‌ها وجود داشته که باید این مشکلات از نزدیک بررسی شود، تا در توزیع عادلانه‌تر اعتبارات در خصوص تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمل کنیم.

گودرزی گفت: باتوجه به استعدادهای بسیار شگرفی که در استان لرستان وجود دارد و به لحاظ ورزش قهرمانی و البته ورزش همگانی بایستی تلاش کنیم که این استعدادها شناسایی شوند.

وی گفت: ما به دنبال ایجاد یک مرکز استعدادیابی در استان لرستان هستیم و آن را تقویت می‌کنیم.

وزیر ورزش افزود: جمع کثیری از ورزشکاران لرستانی همواره به اردوهای تیم‌های ملی دعوت می‌شوند و ما در این استان قهرمانان شایسته و بزرگی داریم که امیدواریم این مرکز استعدادیابی بتواند مکمل سایر فعالیت‌های ورزشی این استان باشد.

وی گفت: برای تقویت و حمایت از ورزش استان لرستان و شهرستان بروجرد جلسه و مذاکراتی با استاندار لرستان و مسئولان ورزشی استانی و شهرستانی بروجرد خواهیم داشت و مشکلات را بررسی می‌کنیم و امیدواریم که بتوانیم اعتبارات قابل قبولی برای رشد و شکوفایی ورزش این استان و شهرستان بروجرد دیده شود.

استقلال تیم ملی تیم های ملی دولت رشد فوتبال مطبوعات نمایندگان مجلس ورزش و جوانان وزارت ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر