کد خبر: 160611 A

نماینده مردم بروجرد در مجلس:

نماینده مردم بروجرد واشترینان، در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت کارخانه سلیس بروجرد نیز مشابه زاگرس خودرو است، گفت: ادامه عملیات ساخت این کارخانه با ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی نیز فراهم شده است.

نماینده مردم بروجرد واشترینان، در مجلس با اشاره به اینکه وضعیت کارخانه سلیس بروجرد نیز مشابه زاگرس خودرو است، گفت: ادامه عملیات ساخت این کارخانه با ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی نیز فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، " علاالدین بروجردی " در شورای برنامه ریزی بروجرد، افزود: شرکت زاگرس خودرو با ۶۰۰ نفر نیروی شاغل، در این شهرستان فعالیت دارد.

وی افزود: با رایزنی ها و پیگیریهای انجام شده از طریق سفارت مالزی در تهران، زمینه فعالیت دوباره شرکت زاگرس خودرو با حمایت گروه تولیدی پروتون دراین شهرستان دوباره فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به تعطیلی این واحد تولیدی به دلیل بروز برخی مشکلات، گفت: هیات زاگرس خودرو با طرف های خارجی خود در مالزی وارد مذاکره شده که آغاز فعالیت های اجرایی این مجموعه نیازمند حمایت مسوولان دولتی در استان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وضعیت کارخانه سلیس بروجرد نیز مشابه زاگرس خودرو است، گفت: ادامه عملیات ساخت این کارخانه با ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی نیز فراهم شده است.

بروجردی افزود: در بروجرد پروژهای زیر بنایی زیادی وجود دارد که به دلیل مشکلات مالی، نیمه کاره مانده اند که از جمله آنها می توان به طرح فرودگاه، راه آهن، سیلیس، مراکز علمی، آموزشی، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی اشاره کرد.

وی گفت: امسال کارگاه عملیاتی بسیاری از این طرح ها با محوریت قرارگاه خاتم در بروجرد راه اندازی خواهد شد که تلاش می کنیم شرایط برای تسریع در روند احداثبرخی از این طرح ها از جمله نیروگاه ۵۰۰مگاواتی فراهم شود.

وی یکی از پروژهای مهم اجرایی در بروجرد را طرح بیمارستان آیت الله بروجردی عنوان کرد و گفت: در این خصوص با وزیر مسکن و شهرسازی نشست هایی داشته ایم تا روند اجرایی این پروژه با تامین منابع مالی دوباره و با جدیت از سرگرفته شود.

وی طرح توسعه برخی از واحدهای صنعتی بروجرد از جمله اکسیر، نساجی و زاگرس پوش بروجرد با هدف ایجاد اشتغال بیشتر را از دیگر برنامه های اجرایی شهرستان عنوان کرد و افزود: با توسعه این واحدها می توان افزایش ظرفیت و جذب نیرو را برای رفع مشکل بیکاری منطقه شاهد بود.

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی گفت: بروجرد دارای سه شهرک صنعتی است که تنها یک شهرک آن فعال است و از ۶۶ واحد صنعتی موجود در آن، ۳۷ واحد تعطیل و ۲۹ واحد فعال است.

به گفته وی، لازمه فعالیت و رونق موثر بخش های اقتصادی و صنعتی و تولیدی در استان و شهرستان بروجرد، فراهم کردن بستر مشارکت بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی منطقه است.

وی در خصوص فعالیت های مرتبط با بخش ورزش شهرستان نیز گفت: سرانه فضای ورزشی در جهان یک مترمربع، در ایران ۷۵ سانتی مترمربع و در بروجرد ۴۰ سانتی مترمربع است.

بیکاری جهان خودرو راه آهن شورای اسلامی مالزی مجلس شورای اسلامی مشکلات مشکلات مالی منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر