کد خبر: 160997 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

کارگروه آسیب‌های اجتماعی استان باید در زمینه شناسایی معضلات فرهنگی تمام شهرستان‌های استان بکوشد نه اینکه به چند شهرستان اکتفا کند.

اسماعیلیان گفت: کارگروه آسیب‌های اجتماعی استان باید در زمینه شناسایی معضلات فرهنگی تمام شهرستان‌های استان بکوشد نه اینکه به چند شهرستان اکتفا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، حجت‌الاسلام علی اسماعیلیان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در نشست کارگروه فرهنگی استان لرستان که در استانداری برگزار شد، با تأکید بر ضرورت استفاده از قالب‌های متنوع فرهنگی برای نسل جوان گفت: هماهنگی، انسجام و هم‌افزایی در برنامه‌های فرهنگی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که نتیجه‌بخش بودن اقدامات منوط به این مهم است؛ لذا دستگاه‌های متولی امور فرهنگی در تمام حوزه‌ها باید به‌صورت مستعد و با همکاری یکدیگر در راستای تحقق اهداف مورد نظر تلاش کنند.
وی ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی، یک فرآیند زمان‌بر هستند و نیاز به تأمین اعتبار کافی دارند، در غیر این‌ صورت شناسایی و رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی آن‌طور که باید امکان‌پذیر نخواهد بود.

حجت‌الاسلام اسماعیلیان عدم توازن بین فرهنگ و هنر را یک آسیب جدی تلقی کرد و افزود: هنر یک ظرفیت عظیم و قالب زیبایی است که اگر سیاست‌ها و اهداف مورد نظر در قالب هنر به مخاطبان عرضه شوند تأثیرپذیری آن به مراتب بیشتر خواهد بود و این ابزار هنر صرفاً مختص به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه برای تمام دستگاه‌های فرهنگی راهگشا خواهد بود.

مدیرکل ارشاد لرستان اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی معمولاً در چند روش تکراری و خاص ارائه می‌شوند درحالی‌که تنوع قالب‌های فرهنگی بیش از ۳۰ مورد است و امروز که ما با هجوم فناوری‌های مختلف روبرو هستیم دیگر روش‌های قدیمی برای قشر جوان کارساز نخواهد بود چون ذائقه و سلیقه نوجوانان بسیار متفاوت از شکل‌های گذشته است.

اسماعیلیان گفت: کارگروه آسیب‌های اجتماعی استان باید در زمینه شناسایی معضلات فرهنگی تمام شهرستان‌های استان بکوشد نه اینکه به چند شهرستان اکتفا کند.

آسیب های اجتماعی اداره فرهنگ و ارشاد برنامه های فرهنگی زیبایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر فناوری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هنر نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر