کد خبر: 161218 A

دادگستری بخش کوهنانی از توابع شهرستان کوهدشت با حضور رییس کل دادگستری لرستان ومعاونین ایشان و ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان افتتاح شد.

دادگستری بخش کوهنانی از توابع شهرستان کوهدشت با حضور رییس کل دادگستری لرستان ومعاونین ایشان و ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، رییس شورای قضایی لرستان در این مراسم تاکید کرد: تشکیل دادگستری ضریب امنیت را بالا می‌برد.

«جعفر بدری‌» دستگاه قضایی با توسعه حوزه‌های قضایی در خدمت رسانی به مردم رسالتمندانه عمل کرده است و تشکیل دادگستری در شهرستان‌ها و بخش‌ها علاوه بر امکان مطلوب در دست‌رسی مردم به مراجع قضایی موجب تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها شده است وشوراهای حل اختلاف نیز در این رویه نقش به‌سزایی دارند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات بی‌کاری جوانان و معضلات وابسته با این مشکل تاکید کرد: ایجاد اشتغال موثر‌ترین راه پیش‌گیری از وقوع جرایم است؛ در استان لرستان با وجود بی‌کاری شدید جوانان‌، وابستگی‌های خانوادگی و طایفه‌ای جلوی وقوع بسیاری از جرایم را گرفته است و جمعیت زندانیان استان لرستان با استان‌های برخوردار برابری می‌کند.

بدری افزود: دستگاه قضایی استان با حمایت از سرمایه‌گذاری در جهت کاهش آمار بیکاری تلاش می‌نماید و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز در این زمینه مسوول هستند.

رییس دادگستری لرستان در ادامه تشریح کرد: زندان تنها راه مقابله با جرایم نیست، بایستی معاونت فرهنگی با فعالیت‌های موثر فرهنگی و معاونت اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم با اقدامات پیش‌گیرانه در خدمت به آگاهی‌بخشی اجتماعی و فردی اقدامات بیشتر و بهتری را داشته باشند.

بدری در پایان تصریح کرد: حمایت از دستگاه قضایی و انتظامی در واقع حمایت از امنیت و عدالت است، جامعه مطلوب جامعه است که امکانات به طور متوازن گسترده شده باشد و تشکیل دادگستری در بخش‌ها بر این اساس تشکیل می‌شود.

در این مراسم، قاضی «مرادی» از قضات برجسته دادگستری کوهدشت طبق حکمی از طرف آیت‌الله لاریجانی رییس محترم قوه قضائیه به عنوان سرپرست دادگستری بخش کوه‌نانی معرفی شود.

بیکاری جامعه جرم خدمت رسانی به مردم دستگاه قضایی دستگاه های اجرایی زندان سرمایه گذاری نماینده مردم امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر