کد خبر: 162198 A

استاندار در کارگروه اشتغال لرستان خبرداد:

استاندار لرستان از تصویب ۲۷ طرح اشتغالزایی در حوزه صنعت و کشاورزی با همکاری بانک رفاه کارگران لرستان خبر داد.

استاندار لرستان از تصویب ۲۷ طرح اشتغالزایی در حوزه صنعت و کشاورزی با همکاری بانک رفاه کارگران لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از خرم آباد، " هوشنگ بازوند " در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در جمع خبرنگاران افزود: این طرح ها پس از تصویب در کارگروه، با مشارکت بخش خصوصی و تعاونی اجرا خواهند شد.

وی تسهیلات مورد نیاز برای اجرای این طرح ها را ۷۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: با اجرای کامل این طرح ها ۱۷۶ فرصت شغلی جدید در لرستان ایجاد می شود.

به گفته بازوند همچنین پرداخت این میزان تسهیلات توسط بانک رفاه کارگران موجب تثبیت ۷۰۰ فرصت شغلی فعلی خواهد شد.
استاندار ادامه داد: دو طرح جامع شهرستان‎های الیگودرز و دورود مورد بررسی قرار گرفت که به‎دلیل اختلاف نظر بین شورای شهر و شهرداری الیگودرز با مشاور طرح در این جلسه تصویب نشد.

وی ادامه داد: عدم تصویب طرح الیگودرز به خاطر این بوده که تنها ۲ انتخاب برای افراد فاقد مسکن که ۲۳ هزار نفر هستند، گذاشتند و آن اینکه یا آپارتمان بخرند و یا در نواحی‎ای که قیمت زمین بالاست زمین خریداری کنند که این امر در نهایت منجر به حاشیه‎نشینی و ساخت و سازهای غیرمجاز می‎شود.

بازوند گفت: طرح جامع دورود در این کارگروه به تصویب رسید و روستای ناصرالدین با ۱۳۱ هکتار و جمعیتی بالغ بر ۱۱ هزار نفر به شهر دورود الحاق شد.

استاندار لرستان افزود: در این طرح اختلاف نظر، بستر رودخانه بوده که در صورتی شهرداری دیوارهای حفاظتی را لحاظ کند امور آب ادامه این طرح را بلامانع می‎داند.

وی درباره اینکه طرح استحکام بخشی ساختمان‎ها مربوط به سال ۸۴ بوده و هنوز به اتمام نرسیده است، اضافه کرد: نیاز است که مشاوری را برای مقاوم‎سازی ساختمان‎ها در نظر بگیریم و ۵ درصد از اعتبارات عمرانی شورای برنامه و توسعه را به این امر اختصاص دهیم.

بازوند بیان کرد: در صورت اختصاص بودجه هیچ مشکلی برای اختصاص ۵ درصد نخواهیم داشت.
گزارش محمودداودی نژاد

اشتغال بخش خصوصی بودجه حاشیه نشینی زمین سرمایه گذاری شورای شهر شهرداری صنعت کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر