کد خبر: 162512 A

امام جمعه بروجرد:

امام جمعه بروجرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، باید برای حل مشکلات اقتصادی و رسیدن به اهداف شعار سال، حمایت از نیروی کار ایرانی محقق شود.

امام جمعه بروجرد تاکید کرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، باید برای حل مشکلات اقتصادی و رسیدن به اهداف شعار سال، حمایت از نیروی کار ایرانی محقق شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بروجرد، حجت الاسلام والمسلمین " حسن ترابی " درخطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد افزود: پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس اشاره کرد و گفت: این حمله که با هدف آزاد کردن گروگانهای این کشور از پیش طراحی شده بود بار دیگر موجب رسوایی امریکا شد.

وی افزود: نظامیان امریکا در آن عملیات گسترده در صحرای طبس گرفتار طوفان شن شدند و الطاف الهی و امداد غیبی در صحرای طبس به یاری کشور آمد و بار دیگر خداوند اراده کرد تا سردمداران شرک و کفر را نابود نماید.

به گفته وی ملت ایران در طول ۳۵ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد در مصاف با امریکای جنایتکار همواره با عنایت الهی و صبر و مقاومت، پیروز شده و در مقاطع مختلف امریکا را به شسکت سنگین وادار کرده اند.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان گفت: هدفمندی یارانه ها راهی است که برای نجات اقتصاد کشور باید طی شود و موفقیت این راه نیازمند عزم ملی و همراهی مردم با مسوولان است.

وی با بیان اینکه با داشتن مدیران جهادی و روحیه انقلابی می توانیم بر مشکلات کشور فائق شده و از این مرحله عبور کنیم، تاکید کرد: درمرحله دوم همدفمندی یارانه ها دستگاه قضایی باید با افراد سودجویی که به بهانه گران شدن نرخ انواع فراوده های نفتی، قیمت اجناس را بالا می برند و فشار زیادی را بر خانواده های کم درآمد تحمیل کنند برخورد نماید.

خطیب جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته کارگر و ارزشی که اسلام برای کارگران قایل است اشاره کرد و گفت: اسلام کارگری را که در سنگر تولید، مجاهدت و تلاش می کند و موجب رونق اقتصادی شده و مشکلات مردم را حل می کند، مجاهد فی سبیل الله می داند و ارزش کارگر را تا جایی بالا می برد که عرق جبین آن را همانند قطرات خون شهدا می داند و برای آن ارزش قایل است.

وی افزود: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، باید برای حل مشکلات اقتصادی و رسیدن به اهداف شعار سال، حمایت از نیروی کار ایرانی محقق شود.

به گفته وی اگر می خواهیم اقتصاد کشور شکوفا و مقاوم سازی شود باید از قشر زحمتکش کارگر حمایت شود زیرا این افراد هستند که تهدیدات دشمن را به یک فرصت برای پیشرفت کشور تبدیل می کنند و تحریمهای دشمن را بی اثر می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته معلم و سالروز شهادت استاد مطهری اشاره کرد و این هفته را فرصتی برای قدردانی از معلمان و اساتید دانست.

امام جمعه بروجرد افزود: نسل جوان و نوجوان امروز به عنوان امانت در اختیار آموزش و پرورش و دانشگاه هستند و باید طبق معیارهای اسلامی هم از نظر تربیت شخصیتی و هم ایجاد تخصص و کارآمدی پرورش یابند.

وی پیشرفت کشور را در گرو تلاشهای ایثارگرانه معلمان دانست و افزود: اگر بناست در آینده کشوری مستقل داشته باشیم باید قبل از هر چیز نیروی خلاق و مبتکر و کارآمد داشته باشیم.

آموزش و پرورش اقتصاد اقتصاد کشور خانواده رسوایی مشکلات اقتصادی معلم نماز جمعه نیروی کار هدفمندی یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر