کد خبر: 162548 A

نماینده مردم دورود و ازنادر مجلس خبرداد:

نماینده مردم دورود و ازنادر مجلس از بهره برداری از فاز اول کارخانه داروسازی و فولاد ازنا با حضور معاون اول رئیس جمهوردکتر جهانگیری در سال جاری خبرداد.

نماینده مردم دورود و ازنادر مجلس از بهره برداری از فاز اول کارخانه داروسازی و فولاد ازنا با حضور معاون اول رئیس جمهوردکتر جهانگیری در سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از دورود، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش پیاده روی خانوادگی در دورود از بهره­ برداری فاز اول کارخانه داروسازی و فولاد ازنا خبر داد و گفت: در سال جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور از فاز اول کارخانه داروسازی ازنا به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه ­های داروسازی خاورمیانه و فاز اول کارخانه فولاد ازنا با نام نورد ازنا بهره­برداری می­شود

عباس قائدرحمت توضیح داد: یکی از مهمترین مسائلی که در حال حاضر در شهرستان­های دورود و ازنا مطرح است بهره ­برداری از کارخانه داروسازی و فولاد ازنا در کنار کارخانه سیمان دورود است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه داروسازی ازنا یکی از بزرگترین کارخانه های داروسازی خاورمیانه محسوب می­شود و ساخت و ساز این پروژه در فازهای مختلفی در حال اجراست اما فاز یک این کارخانه در سال جاری به بهره­برداری خواهد رسید.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: فاز یک این کارخانه داروسازی مربوط به تولید داروی حیوانی و فاز دوم در ارتباط با تولید داروی انسانی است که در حال حاضر ۳۸ درصد فاز دوم این پروژه هم به اتمام رسیده­است.

وی درباره پروژه فولاد ازنا هم تأکید کرد: برای بهره­برداری از کارخانه فولاد ازنا هم توافقات مختلفی با مدیران و مسئولان کشوری و استانی داشته­ایم تا زیرساختهای لازم برای بهره­برداری از این کارخانه فراهم شود که با توجه به تمام این توافقات امیدواریم این کارخانه با نام فولاد نورد در سال جاری به بهره­برداری برسد.

قائد رحمت گفت: در کنار این دو پروژه مهم شهرستان ازنا راه ­اندازی کارخانه سیمان دورود را هم در دستور کار داریم و منتظریم دستگاه­های اجرایی راه­اندازی این پروژه را آغاز کنند.

عباس قائدرحمت، درخصوص مشکلات شهرستان های دورود و ازنا در استان لرستان، گفت: متأسفانه استان لرستان مشکلات جدی در بخش اشتغال دارد به طوری که این استان رتبه اول کشور در نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است.

بخشودگی سود وام های ارائه شده برای بازسازی دورود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید سود و جرایم وام های ارائه شده برای بازسازی خسارات ناشی از زلزله سال های ۸۵ و ۸۹ شهرستان دورود بخشیده شود و مسئولان دولتی هم هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اجرای هر چه سریع تر شایسته سالاری در ادارات استان لرستان، اظهار داشت: متأسفانه هنوز در برخی ادارات این استان مانند سازمان حفاظت از محیط زیست، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکلات جدی و اساسی وجود دارد.

تعطیلی پروژه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی دورود

قائدرحمت با انتقاد از تعطیلی پروژه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان درود، ادامه داد: متأسفانه پروژه این بیمارستان بدون دلیل قانع کننده ای تعطیل شده است به همین جهت وزیر راه و شهرسازی هر چه سریعتر باید دلایل تعطیلی این پروژه را تشریح کند.

نماینده مردم دورود و ازنا ضمن انتقاد از عملکرد وزیر نیرو در خصوص زمان آغاز رهاسازی حق آبه سد درود، تصریح کرد: وزیر نیرو باید هر چه سریعتر به مشکلات آب شرب شهری و روستایی و نیز مشکلات فاضلاب شهرستان دورود و ازنا رسیدگی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید هر چه سریع تر در تکمیل طرح های صنعتی و تجاری نیمه تمام شهرستان های دورود و ازنا اقدام کند.

ضرورت تکمیل ورزشگاه ۲۰ هزار نفری دورود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: وزیر ورزش و جوانان باید تکمیل سکوی ورزشگاه تختی، ورزشگاه ۲۰ هزار نفری دورود و همچنین آغاز ساخت سالن ورزشی چند منظوره ازنا را هر چه سریعتر در دستور کار خود قرار دهد.

اداره کل تعاون کار و رفاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیکاری پیاده روی خاورمیانه ساخت و ساز فولاد معاون اول معاون اول رئیس جمهور جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر