کد خبر: 164324 A

استاندار لرستان:

مردم لرستان از کلنگ زنی‌های بی‌حاصل طی سال‌های گذشته تاکنون خسته شده‌اند و خاطره خوبی از کلنگ زنی ندارند.

استاندار لرستان گفت: مردم لرستان از کلنگ زنی‌های بی‌حاصل طی سال‌های گذشته تاکنون خسته شده‌اند و خاطره خوبی از کلنگ زنی ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، هوشنگ بازوند در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع تجاری مسکونی افلاک(ونک پارک سابق) افزود: مدیر اجرایی پروژه روز شمار اجرای این طرح را نصب کند تا این امر موجب روحیه نشاط و امیدواری وفراموشی خاطرات تلخ کلنگ زنی از ذهن مردم شود.

وی با اشاره به اینکه قفل این طرح پس از هشت سال توقف، با یک سرمایه گذاری مطمئن باز شده اظهار داشت: برای راه اندازی مجدد این طرح تلاش‌های بسیاری صورت گرفته به نحوی که در پشت صحه این اقدامات شش ماه رایزنی و یکهزار و ۸۰۰ ساعت چانه زنی و پیگیری صورت گرفته است.

وی با تشکر از شورای اسلامی شهر خرم آباد به دلیل حمایت از راه اندازی مجدد پروژه عظیم افلاک گفت: سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح برآورد شده که این میزان اعتبار معادل هزینه ساخت یک سد بتونی است.

وی اظهار داشت: پیگیری‌های انجام شده نشان دهنده عزم ملی برای احیای این پروژه است و انتظار می‌رود عوامل اجرایی این طرح مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به برخی تنگنا‌ها در بودجه سال ۹۳ گفت: دولت برای فرار از رکود اقتصادی ناچار به تدوین یک بودجه انقباضی است ولی با تلاش نمایندگان و مدیریت ارشد استان، بودجه عمرانی لرستان نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش یافت و در جایگاه نهم کشور قرار گرفت.

بازوند همچنین اضافه کرد: در ابلاغیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر احصا و فعال شدن ظرفیت‌های اقتصادی تاکید شده و باید با توجه به آسیب‌شناسی که در این راستا در لرستان انجام شده اقدام شود در غیر این صورت فرصت سازی‌ها به فرصت سوزی تبدیل خواهد شد.
وی با تشکر از شورای اسلامی شهر خرم آباد به دلیل حمایت از راه اندازی مجدد پروژه عظیم افلاک گفت: سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این مهم برآورد شده که این میزان اعتبار معادل هزینه ساخت یک سد بتونی است.
وی اظهار داشت: پیگیری‌های انجام شده نشان دهنده عزم ملی برای احیا این پروژه بوده و انتظار می‌رود عوامل اجرایی این طرح مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی با اشاره برخی تنگنا‌ها در بودجه سال ۹۳ گفت: دولت برای فرار از رکود اقتصادی ناچار به تدوین یک بودجه انقباضی بوده ولی با تلاش نمایندگان و مدیریت ارشد استان، بودجه عمرانی لرستان نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش یافت و در جایگاه نهم کشور قرار گرفت.
بازوند همچنین اضافه کرد: در ابلاغیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر احصا و فعال شدن ظرفیت‌های اقتصادی تاکید شده و باید با توجه به آسیب‌شناسی که در این راستا در لرستان انجام شده اقدام شود در غیر این صورت فرصت سازی‌ها به فرصت سوزی تبدیل خواهد شد.

استاندار لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر