کد خبر: 167613 A

نماینده مردم خرم‎آباد در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

در طرح بیمه بیکاری و نحوه حمایت از بیکاران متقاضی کار افرادی که جویای کار هستند ضمن برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی، حداقل معیشتی نیز برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

نماینده مردم خرم‎آباد در مجلس شورای اسلامی: در طرح بیمه بیکاری و نحوه حمایت از بیکاران متقاضی کار افرادی که جویای کار هستند ضمن برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی، حداقل معیشتی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، ‌ در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت بررسی طرح بیمه بیکاری و نحوه حمایت از بیکاران متقاضی کار در مجلس، گفت: در این طرح ضمن برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی، حداقل معیشتی برای بیکارانی که دوسال جویای کار بوده‌اند در نظر گرفته شده است.
ایرج عبدی ادامه داد: با یادآوری بررسی طرح بیمه بیکاری و نحوه حمایت از بیکاران متقاضی کار، افزود: این طرح در مجلس هشتم مورد بحثو بررسی قرار گرفت که به دلیل داشتن بارمالی از سوی شورای نگهبان رد و به شورای تشخیص مصلحت نظام ارسال شد؛ حال این طرح به کمیسیون اجتماعی مجلس فرستاده شده که در دستور کار برای بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، ‌ ادامه داد: طرح یادشده برای افرادی است که با وجود رسیدن به سن کار اما شغلی برای آن‌ها پیدا نشده و همچنان جویای کار هستند بنابراین برای آنکه بتوان یک حداقل معیشتی را برای آن‌ها در نظر گرفت طرح بیمه بیکاری و نحوه حمایت از بیکاران متقاضی کار در کمیسیون اجتماعی بررسی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ‌ تصریح کرد: در طرح بیمه بیکاری و نحوه حمایت از بیکاران متقاضی کار افرادی که جویای کار هستند ضمن برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی، حداقل معیشتی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

وی درباره چگونگی تامین نظر شورای نگهبان و رفع بارمالی طرح بیمه بیکاری از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس، تاکید کرد: ‌ برای اجرای طرح یادشده ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در بودجه ۹۳ درنظر گرفتیم تا بر اساس آن منابع مالی اجرای آن پیش‌بینی شود؛ به طور طبیعی با تایید آن از سوی شورای نگهبان راه‌حلی برای جوانان جویای کار در نظر گرفته خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: افرادی که در اداره کاریابی ثبت‌نام کرده‌اند اما بعد از ۲ سال هنوز موفق به یافتن شغلی مناسب نشده‌اند مشمول طرح بیمه بیکاری و نحوه حمایت از بیکاران متقاضی کار قرار خواهند گرفت.

بودجه بیکاری تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان مجلس شورای اسلامی مجلس هشتم منابع مالی نماینده مردم در مجلس بیمه جویای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر