کد خبر: 170323 A

مدیر کل ثبت احوال لرستان خبر داد:

مدیر کل ثبت احوال لرستان اظهار کرد: در سال گذشته نام‌های " امیرحسین " برای پسران و " فاطمه " برای دختران، بیش‌ترین فراوانی را در استان لرستان داشته است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان اظهار کرد: در سال گذشته نام‌های «امیرعلی» برای پسران و «فاطمه» برای دختران، بیشترین فراوانی را در استان لرستان داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، «حسین میردریکوندی» گفت: طی سال ۱۳۹۲ نام امیرعلی با ۱۰۷۳ مورد فراوانی، محبوب‌ترین نام پسر در برای نوزادان در لرستان بوده است.

وی بیان اینکه پس از امیرعلی، نام «حسین» با ۸۲۰ مورد بیشترین فراوانی را داشته است، گفت: نام‌های محمدطا‌ها با ۸۰۰، امیرحسین با ۶۸۴ و محمد با ۵۹۴ مورد در رده‌های سوم تا پنجم فراوان‌ترین نام‌ها در حوزه ثبت احوال لرستان بوده‌اند.

میردریکوند افزود: در بخش دختران نیز «فاطمه» با ۱۳۷۴ فراوان‌ترین نام بوده و زهرا با ۶۸۸، اسرا با ۳۸۲، نازنین‌زهرا با ۳۶۲ و فاطیما با ۳۶۱ مورد در رده‌های دوم تا پنجم در بخش دختران قرار گرفتند.

وی میزان کل ولادت در لرستان را ظرف سال ۱۳۹۲ تعداد ۳۷ هزار و ۱۵۴ فقره ذکر کرد و گفت: از این تعداد ۱۹ هزار و ۷۹۴ نوزاد پسر و ۱۸ هزار و ۱۵۰ نوزاد دختر بوده‌اند.

زهرا نوزاد فاطمه مدیر لرستان خبر دختران احوال امیرعلی فراوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر