کد خبر: 170525 A

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۱۷ خرداد ماه در ۱۸ پایگاه ثابت و ۷ پایگاه سیار اجرا می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۱۷ خرداد ماه در ۱۸ پایگاه ثابت و ۷ پایگاه سیار اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد گودرز کریمی فردر ستاد سنجش سلامت با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران افزود: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته در سال جدید بیش از ۳۳ هزار دانش آموز برای ورود به دبستان مورد سنجش سلامت قرار می‌گیرند.

کریمی فر خاطر نشان کرد: در این طرح دانش آموزان در زمینه‌های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم مورد سنجش قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: خانواده‌های دارای فرزند هفت ساله باید به نزدیک‌ترین آموزشگاه محل سکونت برای معرفی به پایگاه‌های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی مراجعه کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: مدارس ابتدایی با دریافت تصویر شناسنامه و عکس از دانش‌آموزان آن‌ها را به یکی از پایگاه‌های سنجش سلامت دانش آموزان معرفی می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در طرح سنجش سلامت برای هر کودک پرونده سلامت صادر می‌شود که برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی الزامی است.

کریمی فر تاکید کرد: با بررسی‌های صورت در پایگاه‌های سنجش سلامت ادامه تحصیل دانش آموزان در آموزشگاه‌های عادی یا استثنایی مشخص می‌شود.

وی همچنین شناسایی تفاوت‌های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات و محدودیت‌های جسمی و همچنین جلوگیری از افت تحصیلی را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد. مدیر کل آموزش و پرورش گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش ۳۳۰۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت شرکت کنند.

کریمی فر درباره هزینه این طرح نیز گفت: ‌از آنجاییکه این طرح خودگردان و خارج از ردیف بودجه دولتی اجرا می‌شود برای این طرح ۱۰ هزار تومان از اولیاء دریافت می‌شود که این نرخ در روستا‌ها نیم بها و درمناطق محروم رایگان است.

نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و استانداری هم با تاکید بر اهمیت اجرای مطلوب این طرح در پایگاههای سنجش سلامت بر همکاری با مجریان طرح تاکید کردند. لازم به ذکر است طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بهزیستی اجرا می‌شود.

آموزش و پرورش اوتیسم بودجه خانواده سلامت مشکلات وزارت آموزش و پرورش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یاد و خاطره شهدا روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر