کد خبر: 178177 A

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی: امیدواریم دولت تدبیر و امید که دولتی راستگو و صادق است شرایط اقتصادی را در وضعیت مناسبی قرار دهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی: امیدواریم دولت تدبیر و امید که دولتی راستگو و صادق است شرایط اقتصادی را در وضعیت مناسبی قرار دهد.

به گزارش ایلنا از خرم آباد، محمدتقی توکلی در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم دولت تدبیر و امید که دولتی راستگو و صادق است شرایط اقتصادی را در وضعیت مناسبی قرار دهد.

وی ادامه داد: الیگودرز در استان در بحثمراتع و دام رتبه‎ی اول را دارد و باید در راستای اقتصاد مقاومتی در الیگودر سرمایه‎گذاری شود همچنین سرمایه‎گذاری پایه در بخش کشاورزی صورت نگرفته است.

توکلی اظهار کرد: نرخ مهاجرت در الیگودرز ۱۱۰ درصد است و علت این امر کمبودها و نبود امکانات رفاهی است، خیلی از روستاهای این شهرستان جاده ندارند و دچار مشکلاتی به خصوص در حوزه آموزش هستند و اکثر جوانان فارغ التحصیل الیگودرز بیکار هستند همچنین شهر الیگودرز تمایل زیادی برای سرمایه گزاری دارد و باید زیر ساخت‎ها تقویت شوند تا بتوانیم میزان بیکاری را کاهش دهیم.

توکلی بیان کرد: لرستان ۱۱ درصد منابع آبی کشور را دارد که می توانیم در بخش کشاورزی تا بیش از ۱۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم همچنین انتقال آب از الیگودرز برای قم باعثشده منابع آبی الیگودرز به خطر بیفتد و ۱۵ روستا دچار خشکسالی شوند.

نماینده شهرستان الیگودرز افزود: متاسفانه در طرح‎های عمرانی که در الیگودرز ایجاد شده به ندرت از نیروی بومی استفاده شده، اگر در طرح های عمرانی از نیروی بومی استفاده شود به اشتغال شهرستان کمک می‎کند.

بخش کشاورزی بیکاری جاده دولت سرمایه سرمایه گذاری شرایط اقتصادی فارغ التحصیل مجلس شورای اسلامی مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر