کد خبر: 178374 A

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان،

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان از ثبت نام ۱۴ هزار و ۶۰۲ دانش‌آموز جهت شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های ورزشی اوقات فراغت در استان خبر داد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان از ثبت نام ۱۴ هزار و ۶۰۲ دانش‌آموز جهت شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های ورزشی اوقات فراغت در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، فرید بهرامی در این خصوص اظهار داشت: طرح اوقات فراغت در ۸۰ سالن ورزشی و ۴ استخر متعلق به آموزش و پرورش استان اجرا می‌شود.

وی بیان داشت: ۹۵ پایگاه و ۴۸۵ کلاس نیز جهت آموزش و ثبت نام متقاضیان در نظر گرفته شده است.

بهرامی افزود: ۱۸۵ مربی مرد و ۱۰۷ مربی زن کار آموزش دانش‌آموزان لرستانی را در ایام تابستان عهده‌دار هستند.

وی با بیان این که کار شناسایی ۵۰۰ آموزشگاه در کل استان که دارای فضای کافی و مناسب جهت فعالیت‌های ورزشی هستند، گفت: جهت تجهیز این مدارس وسائلی همچون دروازه فوتبال، حلقه بسکتبال و میز پینگ پنگ در این مراکز قرار دادیم.

بهرامی افزود: برای انجام بازی‌های ایستگاهی و پرورشی اقدام به رنگ‌آمیزی فضاهای آموزشی کردیم که به طرح حیات پویا نام‌گذاری شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان اشاره کرد: تعداد ۴۶ رشته ورزشی مجاز در مدارس کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۵ رشته مختص به پسران و ۲۱ رشته برای دختران وجود دارد.

بهرامی تصریح کرد: با توجه به منابع و نیروی انسانی و سبقه ورزشی استان، رشته‌هایی مانند کشتی، دو و میدانی، فوتبال و فوتسال شرایط بهتری دارند و دیگر رشته‌ها با کمبود نیرو و زیر ساخت مواجه هستند که با توجه به تخصیص ۲ میلیارد ریال جهت اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام و ساخت چهارمین هنرستان ورزش استان در ناحیه ۲ خرم‌آباد امیدواریم تا حدودی این مشکلات برطرف شود.

آموزش و پرورش اوقات فراغت بازی بسکتبال دانش آموز دانش آموزان سلامت فوتبال کشتی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر