کد خبر: 182779 A

مدیر کل آموزش و پرورش استان:

برای حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان در لرستان نیازمند اعتبارات هستیم زیرا بیش از ۲۰۰ دانشجوی غیر بومی مشغول به تحصیل در این دانشگاه از وجود خوابگاه محروم هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان در لرستان نیازمند اعتبارات هستیم زیرا بیش از ۲۰۰ دانشجوی غیر بومی مشغول به تحصیل در این دانشگاه از وجود خوابگاه محروم هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش و پرورش گسترده ترین و بزرگترین دستگاه اجرائی استان است که دارای قریب به ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی و ۲۸ هزار و ۳۰۰ نفر کادر اداری و آموزشی است و ضرورت دارد که مورد توجه ویژه قرار گیرد.


دکتر گودرز کریمی فر افزود: این دستگاه بزرگ همواره با مسائل و مشکلاتی روبرو بوده که با تدبیر و مدیریت جهادی با استفاده از ظرفیت سایردستگاهها و نهادها و بهره گیری از ظرفیت خیرین در رفع این مشکلات تلاش کرده است.

وی تصریح کرد: شهرداری به دلیل تعریض معابر و خیابان ها و توسعه مبلمان شهری تعدادی از مراکز وابسته به آموزش و پرورش را با تعهد جبران خسارت تخریب کرده است که لازم است برای تعییین تکلیف جبران خسارت مدارس تخریبی اقدام کند. وی اضافه کرد با وجود اینکه آموزش و پرورش با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است اما تا کنون مطالبات خود را از شهرداری وصول نکرده است.

کریمی فر در خصوص عملیاتی نشدن چند مورد از مصوبات شورای قبل گفت: از جمله مصوباتی که در جلسات شورای آموزش و پرورش در گذشته صورت گرفته و تا کنون عملی نشده است دو مورد تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی به آموزش و پرورش برای اجرای طرح هجرت ۳ و برنامه های ستاد بزرگداشت مقام معلم است که اجرایی شدن این مصوبات نیاز به پشتیبانی و حمایت استاندار محترم دارد.


وی در خصوص تخصیص اعتبار توسعه دانشگاه فرهنگیان آیت الله کمالوند اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاه دولتی اختصاصی آموزش و پرورش است که در خرم آباد دارای ۲ پردیس برادران و خواهران و در الیگودرز دارای ۲ مرکز آموزش عالی است که این مراکز با مشکلات عمده ای از قبیل کمبود فضای آموزشی و خوابگاهی مواجه هستند.

کریمی فر افزود: برای رفع مشکلات دانشگاه فرهنگیان در لرستان نیازمند اعتبارات هستیم زیرا بیش از ۲۰۰ دانشجوی غیر بومی مشغول به تحصیل در این دانشگاه از وجود خوابگاه محروم هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: درخواست دیگر ما از استانداری اختصاص ساختمان فرمانداری ازنا به آموزش و پرورش است زیرا در این شهرستان بافت های آموزشی بسیار فرسوده و فضای آموزشی بسیار کم است و با توجه به انتقال ساختمان ادارای فرمانداری ازنا و درخواست تعدای از مدیران شهری برای دریافت این ساختمان، انتظار می رود تا استانداری اولویت را به اموزش و پرورش بدهد..

وی گفت: یک طرح بزرگ به عنوان طرح هم اندیشی دانش آموزان جهان اسلام توسط معاونت پرورشی آموزش و پرورش لرستان ارائه شده است که مورد موافقت وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته و دبیرخانه این طرح به لرستان واگذار شده است که انتظار داریم از اعتبارات مالی استانداری برای برگزاری این همایش با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.

کریمی فر تصریح کرد: درخواست دیگری که از استاندار لرستان داریم تأمین اعتبار لازم برای آموزش های فناوری اطلاعات و آی تی به معلمان است زیرا ۴۰ درصد از معلمان تاکنون آموزش های لازم را سپری نکرده اند و برای برگزاری این دوره ها نیاز به اعتبار است.

آموزش عالی آموزش و پرورش استان آی تی دانش آموزان شورای آموزش و پرورش شهرداری فناوری اطلاعات مدیرکل آموزش و پرورش مشکلات وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر