کد خبر: 187106 A

مدیر کل محیط زیست لرستان خبرداد:

مدیر کل محیط زیست لرستان از دستگیری سه متخلف زیست محیطی در پناهگاه حیات وحش ازنا خبر داد.

مدیر کل محیط زیست لرستان از دستگیری سه متخلف زیست محیطی در پناهگاه حیات وحش ازنا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد به نقل از روابط عمومی محیط زیست لرستان, ˈمهرداد فتحی بیرانوند ˈ گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا پس از تلاش و کمین طولانی چند ساعته در این منطقه موفق به دستگیری سه نفر متخلفین شکار غیر مجاز شدند.

وی اظهار کرد: این افراد متخلف مبادرت به شکار غیرمجاز یک رأس میش وحشی کرده بودند، که پس از دستگیری، لاشه حیوان شکار شده و یک قبضه تفنگ برنو و یک قبضه سلاح پنج تیر شکاری و مقادیری فشنگ و دیگر ادوات شکار از انها کشف و ضبط شده است.

وی تصریح کرد: پس از تکمیل صورت جلسه متهمین برابر مواد ۱۰،۱۴ قانون شکار و صید و به استناد مواد ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی به مراجع قضایی معرفی شدند.

گفتنی است، سفید کوه ازنا با وسعت ۲۵ هزار هکتار یکی از پر ارزشترین مناطق استان به خصوص از نظر گیاهان منحصر به فرد و زیستگاهی مناسب برای زندگی قوچ و میش است که متأسفانه عواملی مانند چرای دام، تعارضات به منابع ملی و وجود مستثنیات و تغییر کاربری اراضی و احداثجاده، بهره برداری غیر اصولی از معادن و همچنین وجود سلاح های شکاری در بین روستایان بومی و عشایر غیر مجاز تهدید جدی برای حیات وحش این منطقه است.

تغییر کاربری حفاظت محیط زیست حیوان روابط عمومی زیست محیطی قانون کشف و ضبط محیط زیست وحش ازنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر