کد خبر: 187138 A

مدیرعامل شرکت آب ‎منطقه‎ای لرستان؛

سد کمندان به منظور تأمین آب شرب ازنا و الیگودرز احداثخواهد شد و بناست سال آینده اعتبار خوبی برایش تخصیص داده شود.

مدیرعامل شرکت آب ‎منطقه‎ای لرستان گفت: سد کمندان به منظور تأمین آب شرب ازنا و الیگودرز احداثخواهد شد و بناست سال آینده اعتبار خوبی برایش تخصیص داده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، علی امید سیفی در جمع خبرنگاران، درباره سد آبسرده بیان کرد: سد آبسرده پروژه خوبی برای تأمین آب شرب بروجرد است که ۲۵ میلیون مترمکعب تخصیص آب دارد و بین ۷۲ تا ۷۵ درصد حجم دریاچه آن است.
وی ادامه داد: متأسفانه چون این سد دارای پیشرفت فیزیکی ۲۸ درصد بوده اعتبار برایش لحاظ نشده است.
سیفی با تأکید بر اینکه وزارت نیرو برای تکمیل سدهای حوضیان و مروک هر کدام ۲۰ میلیارد تومان، برای ایوشان ۱۶ میلیارد تومان و برای کمندان نیز ۵.۴ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده است، اضافه کرد: در حال حاضر سد کمندان ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و چنانچه این سد نیز حائز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی بود برای تکمیل آن نیز ۲۰ میلیارد تومان تخصیص داده می‌‎شد اما چون زیر ۸۰ درصد پیشرفت داشته تنها ۵.۴ میلیارد تومان به آن اختصاص یافته است.
مدیرعامل شرکت آب ‎منطقه‎ای لرستان تصریح کرد: سد کمندان به منظور تأمین آب شرب ازنا و الیگودرز احداثخواهد شد و بناست سال آینده اعتبار خوبی برایش تخصیص داده شود.
وی با اشاره به اینکه همچنین استاندار لرستان قول داده که ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل ماده ۱۸۰ به این سد اختصاص دهد تا بتوانیم دهه فجر آن را آبگیری کنیم، اضافه کرد: همچنین برای کاکارضا علاوه بر دو میلیارد بودجه خودش از محل ماده ۱۰ خشکسالی چهار میلیارد تومان دیگر تخصیص داده شده است.
سیفی اظهار کرد: علاوه بر سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تصفیه‎خانه ازنا ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز از سوی معاون نظارت راهبردی برای تکمیل این پروژه تخصیص داده شده است.
مدیرعامل شرکت آب ‎منطقه‎ای درباره آخرین وضعیت سد خان‎آباد گفت: قبلاً سد خان‎آباد ساخته شده و در حال حاضر شبکه یک و دو در حال اجراست و برای ساخت شبکه سه و چهار جهاد کشاورزی پای کار آمده و با اعتبار چهار میلیارد تومان که به آن تخصیص داده شده است صددرصد به بهره‎برداری خواهد رسید.

بودجه جهاد کشاورزی خشکسالی دهه فجر معاون وزارت نیرو میلیارد آب سد کمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر