کد خبر: 187931 A

سرپرست کتابخانه‎های عمومی لرستان؛

سرپرست کتابخانه‎های عمومی لرستان، گفت: چهار پروژه کتابخانه‏‌ای با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سطح استان وجود دارد که در صورت تخصیص اعتبار، این پروژه‎‌ها امسال تکمیل و به بهره‎برداری می‌‏رسند.

سرپرست کتابخانه‎های عمومی لرستان گفت: چهار پروژه کتابخانه‏‌ای با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سطح استان وجود دارد که در صورت تخصیص اعتبار، این پروژه‎‌ها امسال تکمیل و به بهره‎برداری می‌‏رسند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، فرزامی در جمع خبرنگاران گفت: در سطح استان ۳۲ کتابخانه نهادی و ۲۶ کتابخانه مشارکتی با ۷۰ هزار نفر عضو وجود دارد.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت‏‌های نهاد کتابخانه‎های عمومی توسعه کتابخانه‎های روستایی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این نهاد تمام تلاش خود را در سال‏ جاری برای توسعه کتابخانه‎های روستایی در لرستان به کار گرفته است که امیدواریم بتوانیم در این زمینه قدم‎های محکمی برداریم.

فرزامی با اشاره به اینکه یکی دیگر از الویت‎های نهاد عمومی کتابخانه‎های لرستان تکمیل پروژه‏‌های نیمه‎تمام است، افزود: در این راستا همه تلاش خود را به کار می‌‏بریم.

سرپرست کتابخانه‎های عمومی لرستان، گفت: چهار پروژه کتابخانه‌‏ای با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سطح استان وجود دارد که در صورت تخصیص اعتبار، این پروژه‎‌ها امسال تکمیل و به بهره‎برداری می‌‏رسند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از برنامه‎های دولت، تکمیل پروژه‎های بالای ۸۰ درصد است، امیدواریم به پروژه‎های نیمه‎تمام کتابخانه‎ای در سطح استان توجه بیشتری شود.

فرزامی با اشاره به اینکه سرانه مطالعه در استان با احتساب قرائت قرآن بین ۲۸ تا ۷۰ دقیقه است، گفت: دو کتابخانه نیمه‎تمام در شهرستان بروجرد وجود دارد که در حال حاضر یک میلیارد تومان به پیمانکار بدهکار هستند.

وی متذکر شد: کتابخانه شهرستان الیگودرز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال به بهره‎برداری می‌‎رسد.

سرپرست کتابخانه‎های عمومی لرستان افزود: در مجموع چهار کتابخانه نیمه‎تمام در خرم‏آباد، بروجرد و الیگودرز به ۵ میلیارد تومان اعتبار برای بهره‎برداری نیاز دارند و اگر این اعتبار تامین شود، تا پایان سال این پروژه‎‌ها نیز به بهره‎برداری می‌‎رسند.

وی گفت: کتاب و کتابخوانی در زندگی افراد بسیار تأثیرگذار است و می‌‎تواند در فرهنگ‎سازی جامعه نقش اثرگذاری داشته باشد، بنابراین ما باید به این امر توجه بیشتری داشته باشیم و در این خصوص همه تلاش خود را به کار می‌‏گیریم.

جامعه دولت فرهنگ سازی قرآن کتابخانه های عمومی امسال لرستان پروژه کتابخانه اعتبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر