کد خبر: 187937 A

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد؛

حجت‌الاسلام منصوری با اشاره به اینکه بانوان شاغل در ادارات نماد دین و نظام هستند و مردم نظاره‌گر اعمال و رفتار آنها هستند، گفت: همه باید تمام سعی خود را در رعایت عفاف و حجاب در محیط کار به‌کار بگیرند.

حجت‌الاسلام منصوری با اشاره به اینکه بانوان شاغل در ادارات نماد دین و نظام هستند و مردم نظاره‌گر اعمال و رفتار آن‌ها هستند، گفت: همه باید تمام سعی خود را در رعایت عفاف و حجاب در محیط کار به‌کار بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازخرم آباد، حجت‌الاسلام فرزاد منصوری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد با اشاره به این‌که مسئله حجاش عفاف و حجاب دو مسئله لازم و ملزوم همدیگرند، یادآور شد: بیشترین مشکلات ما از افراد بی‌عفاف و بی‌عفت است.

وی با اشاره به این‌که خانواده‌های مذهبی و دارای اعتقادات والا فرزندانی با حجاب و عفاف تربیت کرده‌اند که این افراد از والدین خود تأثیر پذیرفته‌اند، ادامه داد: خانواده‌ می‌تواند در حجاب و عفاف فرزند خود با تربیت و آگاهی‌بخشیدن به آن‌ها تأثیرگذار‌تر باشد.

حجت‌الاسلام منصوری اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) اگرچه نمونه کامل یک زن مسلمان در تمام اوصاف و کمالات اسلامى به‌ویژه در حجاب و عفاف بود، ولى مسائل سیاسى و اجتماعى را نیز در مواقع حساس نادیده نمى‌گرفت و در صورت لزوم در اجتماع حضور می‌یافت و به مبارزه می‌پرداخت و حتی در مجامع عمومى و خصوصی به روشنگری پرداخت، ولى در عین حال هرگز از پرده حجاب کامل و عفاف لازم بیرون نرفت.

وی گفت: بانوان شاغل در ادارات نماد دین و نظام هستند و مردم نظاره‌گر اعمال و رفتار آن‌ها در ادارات و نهاد‌ها هستند باید تمام سعیشان را در رعایت عفاف و حجاب در محیط کار به‌کار بگیرند.

در ادامه این نشست‌، علی آشتاب، مدیرکل تعاون، کا رو رفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اظهار کرد: برای حجاب و پوشش و حفظ حریم میان زن و مرد، فواید بسیاری ذکر شده است که آرامش روانی، استحکام و پیوند خانوادگی، امنیت اجتماعی و حفظ ارزش و اعتبار زن نمونه‌ای از آنهاست.

وی اضافه کرد: در روابط اجتماعی عفاف و حجاب رمز بهداشت و سلامت روانی جامعه است و یکی از ارزش‏‌های والای انسانی و اسلامی که سرچشمه ارزش‏‌های دیگر و موجب آثار درخشان معنوی است که می‌‏‌توان آن‌ها را از پایه‏‌های اخلاق و صفت کلیدی برای عقب زدن رذایل در روابط اجتماعی و سوق‌دهنده به سوی تکامل و درجات عالی و کمالات متعالی زنان و مردان در جامعه دانست.

آشتاب رعایت مسئله عفاف و حجاب را یکی از وظایف شرعی، قانونی و اجتماعی دانست و تأکید کرد: عفاف و حجاب دو ارزش اخلاقی در جامعه بشری به‌ویژه جوامع اسلامی است و این مسئله وجود دارد که حجاب مصونیت است نه محدودیت زیرا زنان با رعایت حجاب و عفاف می‌توانند شأن و شخصیت خویش را حفظ و نقش مهم خود در خانواده و جامعه را به‌خوبی ایفا کنند.

در ادامه این همایش که در سالن نشست‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، حجت‌الاسلام فرزاد منصوری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد با اشاره به این‌که مسئله حجاب و عفاف دو مسئله لازم و ملزوم همدیگر هستند، یادآور شد: بیشترین مشکلات ما از افراد بی‌عفاف و بی‌عفت است.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌های مذهبی و دارای اعتقادات والا فرزندانی با حجاب و عفاف تربیت کرده‌اند که این افراد از والدین خود تأثیر پذیرفته‌اند، گفت: خانواده‌ می‌تواند در رعایت حجاب و عفاف از سوی فرزند تأثیرگذار باشد.

اداره کل تعاون کار و رفاه پوشش تبلیغات اسلامی حجاب خانواده دین رئیس اداره تبلیغات اسلامی سلامت مشکلات والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر