کد خبر: 193063 A

فرمانده نیروی انتظامی لرستان خبر داد؛

در زمینه کشف وقوع جرائم در ۴ ماهه امسال ۲۹ درصد افزایش داشته‌ایم، این در حالی است که خوشبختانه جرائم خشن در استان لرستان با کاهش چشمگیری روبرو بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: در زمینه کشف وقوع جرائم در ۴ ماهه امسال ۲۹ درصد افزایش داشته‌ایم، این در حالی است که خوشبختانه جرائم خشن در استان لرستان با کاهش چشمگیری روبرو بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری ظهر امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار به همه اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران لرستانی، اظهار داشت: ۱۷ مرداد مصادف با سالروز شهید محمود صارمی این خبرنگار لرستانی است، بنابراین ما باید از تلاش‌ها و خدمات اصحاب رسانه تقدیر کنیم، چراکه آنها واقعیت‌های جامعه را بازگو می‌کنند.

وی با اشاره به عملکرد ۴ ماهه خود، خاطرنشان کرد: در ۴ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر سرقت‌ها کاهش چشمگیری در استان لرستان داشته‌ایم، به گونه‌ای که از نظر سرقت منازل ۳۰۹ درصد، سرقت مغازه‌ها ۳۴ درصد، موتورسیکلت‌ها ۲۹ درصد، کیف‌قاپی ۲۸ درصد و سایر سرقت‌ها ۳۶ درصد کاهش داشته‌ایم و این برای ما بسیار امیدوارکننده است.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان تصریح کرد: در مجموع کل سرقت‌ها در ۴ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد کاهش داشته‌ایم؛ این در حالی است که در بحثکشف سرقت‌ها این آمار به ۱۵ درصد رسیده است.

این مسئول یادآور شد: در زمینه کشف وقوع جرائم در ۴ ماهه امسال ۲۹ درصد افزایش داشته‌ایم، این در حالی است که خوشبختانه جرائم خشن در استان لرستان با کاهش چشمگیری روبرو بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان اضافه کرد: سرقت مسلحانه، سرقت تحت پوشش و غیره از جمله مؤلفه‌های بالای جرائم خشن هستند که خوشبختانه در استان لرستان با کاهش ۱۰۰ درصدی آن مواجه شده‌ایم.

سردار قنبری تأکید کرد: در زمینه آدم‌ربایی و گروگان‌کِشی استان لرستان ۵۰ درصد کاهش داشته است و این باعثشده که بسیاری از مردم احساس آرامش کنند.

وی اضافه کرد: در زمینه سرقت به عنف ۳۰ درصد کاهش داشته‌ایم که خوشبختانه امسال یکی از استان‌ها با رتبه نخست پیشگیری از وقوع جرائم در کشور هستیم.

این مسئول ابراز داشت: در بحثوقوع سرقت از رتبه ۹ کشوری یعنی ۲۲ استان از ما بهتر بوده‌اند در ۴ ماهه سال گذشته اما خوشبختانه در ۴ ماهه نخست امسال استان ما یکی از استان‌های برتر کشوری است.

سردار قنبری ادامه داد: در بحثوقوع شرارت، چاقوکشی، قمه‌کشی و غیره در استان لرستان ۳۱ درصد کاهش داشته‌ایم این در حالی است که کشفیات سلاح در استان لرستان ۹۱ درصد افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان یادآور شد: مبارزه با سوداگران مرگ مواد مخدر در ۴ ماهه سال جاری یکی از برنامه‌های اصلی ما در استان لرستان بوده است که خوشبختانه در این زمینه ۹۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته‌ایم و در این زمینه ۲۸ باند مواد مخدر در استان لرستان منهدم شده‌اند.

وی در پایان بیان کرد: در سال‌های گذشته کشف سوداگران مواد مخدر به گونه‌ای بوده است که افراد حرفه‌ای فرار و مواد مخدر خود را جا می‌گذاشتند اما خوشبختانه کشفیاتی که در این زمینه امسال صورت گرفته است به صورتی بوده که ۲۸ باند به صورت حرفه‌ای دستگیر شده‌اند و اصل افرادی که مدیریت این باندها را بر عهده داشته‌اند توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به مراجع قضایی ارجاع داده شده‌اند.

آدم ربایی اصحاب رسانه پوشش جامعه چاقوکشی سرقت مرگ مواد مخدر موتورسیکلت نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر