کد خبر: 197566 A

رئیس خانه کارگر شهرستان بروجرد؛

در سال‏های اخیر هدف اصلی خانه کارگر در بروجرد، رفع مشکلات کارگران بوده که به خاطر عدم مدیریت و همکاری مسئولان مربوطه مشکلات همچنان پا برجا بوده و آن‌گونه که از قبل برنامه‌‏ریزی شده بود، نتوانسته‏‌ایم به خواسته‏‌های آن‌ها رسیدگی کنیم.

رئیس خانه کارگر شهرستان بروجرد بی‏‌ثباتی و عدم مدیریت را از دیگر مشکلات کارگران جهت دریافت کارت مهارت کارگری برشمرد و گفت: این باعثهرج و مرج در دریافت کارت مهارت در سطح شهرستان بروجرد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بروجرد، محمد گودرزی امشب در جمع خبرنگاران افزود: اغلب کارگران عضو این نهاد فصلی و ساختمانی بوده که درصدی از آنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

گودرزی با اشاره به مشکلات پیش‏روی این سازمان مردم‌نهاد اظهار داشت: در سال‏های اخیر هدف اصلی خانه کارگر در بروجرد، رفع مشکلات کارگران بوده که به خاطر عدم مدیریت و همکاری مسئولان مربوطه مشکلات همچنان پا برجا بوده و آن‌گونه که از قبل برنامه‌‏ریزی شده بود، نتوانسته‏‌ایم به خواسته‏‌های آن‌ها رسیدگی کنیم.

رئیس خانه کارگر شهرستان بروجرد از عضویت بیش از ۶ هزار کارگر در خانه کارگر شهرستان بروجرد خبر داد.

وی مهم‌ترین مشکلات کارگران تحت عضو خانه کارگری بروجرد را نبود فروشگاه و تعاونی مصرف برشمرد و عنوان داشت: در حال حاضر آنچه که نیاز است برای انجام امور رفاهی کارگران مشغول به کار و بازنشستگان در این شهرستان وجود ندارد و هر روز که به جلو‌تر می‌‏رویم بر مشکلات این کارگران در سطح شهرستان اضافه می‌‏‌شود و اگر پیگیری‏‌های خانه کارگر هم نباشد، هیچ کس حتی مسئولان شهرستان هم پیگیر نمی‌‎شوند.

گودرزی تعداد اعضای بیمه شده، کارگران ساختمانی حال حاضر در بروجرد را ۴ هزار و ۱۰۰ نفر خواند و اظهار داشت: از این تعداد حدود ۵۰ درصد کارگران فصلی هستند.

وی حذف قراردادهای موقت را یکی از مهم‏‌ترین راه‏‌حل‏‌های رفع مشکلات کارگران دانست و گفت: نسبت دستمزد کارگران در مقابل تورم سه به یک بوده که این خود یک معضل بزرگ برای کارگران است.

وی متذکر شد: در حال حاضر خانه کارگر شهرستان بروجرد با ارائه خدمات آموزشی رایگان و به صورت آزاد به کارگران این امکان را فراهم می‌‏کند که آن‌ها بتوانند با دریافت گواهی تخصصی در رشته‏‌های کاری خود در آینده نزدیک به راحتی به مشاغل مورد علاقه خود بپردازند و امید بر این داشته باشیم تا با اخذ مجوز بتوانند با ایجاد یک مرکز آموزش علمی کاربردی در سطح شهرستان بروجرد کارگران را به صورت تخصصی‏‌تر آموزش بدهند.

پوشش تورم دستمزد مشکلات کارگران شهرستان کارگر مدیریت عدم بروجرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر