کد خبر: 199598 A

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس؛

از ۱۵۲۰ واحد صنعتی موجود در استان لرستان، ۱۵۰۰ واحد تعطیل است و اگر می‌خواهیم مشکل استان‌های محروم حل شود دولت باید به طور مستقیم دراین استان‌ها سرمایه گذاری کند.

عبدی خطاب به رئیس بانک مرکزی کشور گفت: اقتصاد لرستان وابستگی صد درصدی به بانک‌ها دارد و با این وضع اعتبارات توسعه‌ای در استان انجام نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، ایرج عبدی در نشست رئیس کل بانک مرکزی کشور با شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: امید ما به دولت تدبیر و امید است چرا که اگر در این دولت هم اتفاقی درخور مردم لرستان نیفتد نه فقط من به عنوان خادم مردم بلکه مردم هم ناامید می‌شوند؛ لذا ما باید در کنار هم و با کار کار‌شناسی آنچه که مردم انتظار دارند و شایسته آن‌ها ست انجام دهیم

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: از ۱۵۲۰ واحد صنعتی موجود در استان لرستان، ۱۵۰۰ واحد تعطیل است و اگر می‌خواهیم مشکل استان‌های محروم حل شود دولت باید به طور مستقیم دراین استان‌ها سرمایه گذاری کند.

وی به موضوع مهاجرت در استان اشاره کرد و افزود: ما در استان ۷۲۰۰ نفر مهاجر داریم که اگر ارزش افزوده هر نفر ۵۰۰ میلیون نفر باشد تقریباً ۴ هزار میلیارد نفر از استان خارج می‌شود و این معنای ساده مهاجرت است و حال اگر آن‌هایی را که در قم، تهران، اصفهان و در کل خارج از استان سرمایه گذاری می‌کنند را در نظر بگیریم سالانه هفت، هشت هزار میلیارد نفر از استان خارج می‌شود.

عبدی خطاب به رئیس بانک مرکزی کشور گفت: اقتصاد لرستان وابستگی صد درصدی به بانک‌ها دارد و با این وضع اعتبارات توسعه‌ای در استان انجام نمی‌شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با انتقاد از یکسان بودن سیستم وام دهی در سراسر کشور بیان کرد: یک استان با نرخ بیکاری ۳۰ درصدی، درآمدی پایین‌تر از همه استان‌ها دارد و از طرفی بیکاری در استان دیگر ۲ درصد و درآمد آن استان در کشور اول است ولی برای قانون و دولت فرقی نداشته و پرداخت تسهیلات برای مردم استان‌های محروم از جمله لرستان مثل مردمی است که در ونک تهران زندگی می‌کنند در حالیکه باید تفاوت باشد.

عبدی خاطرنشان کرد: سیستم بودجه‌ای کشور ما منفعل است و هوشمند نیست لذا حکومت باید هوشمند شود به طوری که امکان سرمایه گذاری در استان‌های محروم هم فراهم شود.

وی به وجود ۱۵۲۰ واحد صنعتی در استان لرستان اشاره کرد و افزود: از بین این واحد‌ها صنعتی ۱۵۰۰ واحد تعطیل است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس عنوان کرد: اگر می‌خواهیم مشکل استان‌های محروم حل شود دولت باید به طور مستقیم دراین استان‌ها سرمایه گذاری کند.

وی بیکاری، مهاجرت و میزان درآمد سرانه را سه شاخص اجتماعی، اقتصادی مردم دانست و افزود: این سه شاخصه در آمارهای اقتصادی دولت برای توزیع منابع جایگاهی ندارد.

اصفهان اقتصاد بودجه بیکاری دولت رئیس کل بانک مرکزی سرمایه گذاری شاخص قم مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر