کد خبر: 202800 A

دادستان خرم‌آباد؛

ر جلسه‌ گذشته‌ کمیته حمایت قضایی که به صورت مشترک با شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و با حضور رئیس‌ کل بانک مرکزی برگزار شد، مشکلات کمبود نقدینگی و ضرورت تزریق سرمایه‌ در گردش واحد‌ها مطرح شد.

دادستان خرم‌آباد با بیان اینکه بدون شک تنها راه برون‌ رفت از مشکلات موجود، فراهم کردن شرایط برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است، گفت: برای تحقق این مهم لازم است، همه‌ دستگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، سعید رازانی در جلسه‌ کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری لرستان به جلسه گذشته اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ گذشته‌ کمیته حمایت قضایی که به صورت مشترک با شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و با حضور رئیس‌ کل بانک مرکزی برگزار شد، مشکلات کمبود نقدینگی و ضرورت تزریق سرمایه‌ در گردش واحد‌ها مطرح شد که خوشبختانه مقرر شد، در صورت وجود واحدهایی که نیاز آن‌ها به تسهیلات به صورت کارشناسی‌شده تأیید شده است، بدون در نظر گرفتن سقف ۱۵۰۰ میلیارد تومانی که اختصاص یافته، تسهیلات پرداخت شود.

دادستان خرم‌آباد با اشاره به مصوبات جلسه‌ گذشته‌، کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری، عنوان داشت: بررسی مشکلات شهرک صنعتی دورود، بررسی مشکلات شهرک صنفی زاگرس خرم‌آباد و همچنین تشکیل کمیته‌ای برای پالایش واحدهای تولیدی استان لرستان از حیثبدهکاری‌های بانکی به منظور جداسازی واحدهای خوش‌نام و خوش‌سابقه از واحدهای مشکل‌دار و بدهکار از جمله مصوباتی بود که به تصویب رسید و مقرر شد، بانک‌ها در صورت امکان در ابتدای امر در راستای تسویه‌ بدهی‌ها برخورد با خودِ شخص تسهیلات‌گیرنده را در دستور کار قرار دهد.

این مسئول عنوان داشت: اگرچه براساس آیین‌نامه‌ها و ضوابط، دستگاه قضایی ملزم به پیگیری مشکلات قضایی واحدهای تولیدی و موانع سرمایه‌گذاری در قالب کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری شده است، باید بگویم دستگاه قضایی این استان پا را از این هم فرا‌تر نهاده و به سایر مشکلات واحدهای تولیدی لرستان هم ورود پیدا کرده است.

رازانی با اشاره به این موضوع که ارتباط بسیار نزدیکی هم با استانداری لرستان و هم اتاق بازرگانی برقرار کرده‌ایم، متذکر شد: پیگیری مشکلات واحد‌ها از طریق برگزاری منظم و مستمر جلسات کمیته، دستور کار جدی ماست که در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و نیستیم.

دادستان خرم‌آباد در پایان با بیان اینکه بدون شک تنها راه برون‌ رفت از مشکلات موجود، فراهم نمودن شرایط برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است، گفت: برای تحقق این مهم لازم است، همه‌ دستگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

بخش خصوصی پالایش دستگاه قضایی دولت رئیس کل بانک مرکزی سرمایه سرمایه گذاری سرمایه گذاری بخش خصوصی مشکلات نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر